Radio Białystok | Wiadomości | "Łączymy na święta" - akcja terytorialsów skierowana do seniorów przebywających w szpitalach i DPS-ach

"Łączymy na święta" - akcja terytorialsów skierowana do seniorów przebywających w szpitalach i DPS-ach

autor: Wojciech Szubzda

3.04.2021, 07:21, akt. 09:25

To druga edycja tej akcji, dzięki której seniorzy - chociaż przez komputer - mogli zobaczyć swoich bliskich. Podlascy terytorialsi ponownie zorganizowali akcję "Łączymy na święta".

Źródło fot.: 1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej
Źródło fot.: 1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej

Dzięki tej akcji pensjonariusze DPS-ów i pacjenci szpitali mogli połączyć się z rodzinami podczas wideorozmowy przed Wielkanocą. W naszym regionie żołnierze odwiedzili kilka takich placówek.

- Żołnierze, wykorzystując nowoczesne technologie, zapewnili namiastkę świątecznej atmosfery ponad 30 seniorom, którzy z powodu choroby lub reżimu sanitarnego są z dala od swoich rodzin. Wideorozmowa umożliwia pokazywanie emocji, wszystkie rozmowy były przepełnione uczuciem i wzruszeniem. Czym innym jest rozmawiać przez telefon, a czym innym zobaczyć rodzinę po drugiej stronie, nawet po paru miesiącach niewidzenia się - mówi rzecznik podlaskich terytorialsów kapitan Łukasz Wilczewski.

Z pomocy terytorialsów skorzystali m.in. pensjonariusze DPS-u w Białowieży i pacjenci szpitali w Dąbrowie Białostockiej i Łapach. Łącznie wsparcie dostali pacjenci i podopieczni siedmiu placówek z województwa podlaskiego, w tym dwóch szpitali, trzech DPS-ów i dwóch domów opieki.

Po raz pierwszy akcję "Łączymy na święta" żołnierze zorganizowali przed Bożym Narodzeniem. W naszym regionie wznowią ją za miesiąc, kiedy Wielkanoc świętować będą prawosławni.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlascy terytorialsi połączyli seniorów z ich bliskimi

6.01.2021, 08:34

Dzięki tej akcji mogli porozmawiać z najbliższymi, których z powodu pandemii od dawna nie widzieli.


Wojska Obrony Terytorialnej organizują akcję "Łączymy na Święta"

21.12.2020, 07:12

Dzięki tej akcji osoby starsze, samotne czy chore będą mogły porozmawiać ze swoimi bliskimi. Kilka dni przed wigilią Wojska Obrony Terytorialnej organizują akcję "Łączymy na Święta".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok