Radio Białystok | Wiadomości | Dzieci wrócą do przedszkoli i żłobków, hotele zamknięte do końca majówki

Dzieci wrócą do przedszkoli i żłobków, hotele zamknięte do końca majówki

14.04.2021, 10:52, akt. 11:17

Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji do 25 kwietnia - powiedział w środę (14.04) minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak poinformował, wyjątki od tej zasady dotyczyć będą przedszkoli, żłobków i sportu na świeżym powietrzu.

źródło: Twitter Kancelaria Premiera
źródło: Twitter Kancelaria Premiera


0:00
0:00
Od poniedziałku najmłodsze dzieci ponownie będą mogły korzystać z nauki i opieki w przedszkolach - relacja Ryszarda Minko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Obłożenie łóżek i respiratorów głównym kryterium decyzyjnym

Podczas konferencji prasowej szef resortu zdrowia wyjaśnił, że "głównym kryterium decyzyjnym - jeżeli chodzi o podejmowanie decyzji dotyczących obostrzeń - jest kwestia obłożenia łóżek i respiratorów". 


W tej chwili to obłożenie jest na średnim poziomie, rzędu 75 proc., przy czym warto zwrócić uwagę, że przy respiratorach te wskaźniki są nieco wyższe - wskazał minister.


Zdaniem Adama Niedzielskiego, oznacza to, że "mniej więcej w perspektywie ponad tygodnia mamy stabilizujący się trend". 


Ale zwróćmy uwagę, że ta stabilizacja obłożenia łóżek i respiratorów jest na bardzo wysokim poziomie. To w tej chwili jest główną przesłanką do tego, że podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień. To przedłużenie obowiązywania restrykcji o tydzień ma jeden wyjątek. Ten wyjątek dotyczy przedszkoli i żłobków, czyli już od najbliższego poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków - poinformował minister zdrowia.Adam Niedzielski dodał, że oprócz tego - po rozmowach z wicepremierem, ministrem kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotrem Glińskim - zapadła decyzja o przywróceniu możliwości uprawiania sportu na świeżym powietrzu. 


Podkreślam, na otwartym powietrzu, bo tutaj to ryzyko zakażenia, transmisji wirusa jest zdecydowanie mniejsza, dlatego dopuścimy rozgrywki młodzieżowe, dopuścimy również współzawodnictwo, zajęcia w ramach sportu zawodowego, co miało miejsce też do tej pory, ale też na obiektach sportowych na świeżym powietrzu w grupie do 25 osób będzie można prowadzić aktywności fizyczne - powiedział szef MZ.Hotele zamknięte do 3 maja

Z kolei do 3 maja nie będzie możliwe prowadzenie działalności hoteli i obiektów noclegowych – poinformował minister zdrowia i wyjaśnił, że to obostrzenie zostało przedłużone z powodu zbliżającej się majówki.

Minister na konferencji powiedział, że "aby nie było dylematów związanych z podejmowaniem decyzji co do majówki", restrykcje dotyczące hoteli i obiektów noclegowych zostają przedłużone o dwa tygodnie".

Oznacza to, że działanie hoteli i obiektów noclegowych do 3 maja będzie ograniczone na dotychczasowych zasadach.
źródło: PAP | red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


MZ: 21 283 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły 803 osoby

14.04.2021, 10:31

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 21 283 kolejnych osób, najwięcej przypadków wykryto na Śląsku i Mazowszu. Zmarło 803 chorych z COVID-19 – podało w środę (14.04) Ministerstwo Zdrowia.


Wojewoda podlaski zapewnia, że w szpitalach jest rezerwa dla chorych na COVID-19

13.04.2021, 19:45

W szpitalach w Podlaskiem jest "rezerwa bezpieczeństwa” miejsc dla pacjentów z COVID-19 - ocenił we wtorek (13.04) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. We wtorek zajętych było ponad 53 proc. z ponad tysiąca sześciuset łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem.


Wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski zakażony koronawirusem

13.04.2021, 17:53

Podlaski poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski jest zakażony koronawirusem. Polityk poinformował o tym w mediach społecznościowych.


Białostoccy farmaceuci, diagności i fizjoterapeuci uczą się podawać szczepionki [zdjęcia, wideo]

13.04.2021, 16:38

Około 300 osób zgłosiło się na szkolenie podawania szczepionek na COVID-19 do Centrum Symulacji Medycznej w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


11. Targi Książki w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
BIAŁYSTOK
20.04.2024, 07:41, akt. 21.04.2024, 00:38

Drugi dzień 11. Targów Książki w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok