Radio Białystok | Wiadomości | Uczeń z Czartajewa nagrodzony w konkursie "By czas nie zaćmił i niepamięć"

Uczeń z Czartajewa nagrodzony w konkursie "By czas nie zaćmił i niepamięć"

autor: Adam Dąbrowski

27.04.2021, 10:50, akt. 11:00

Eryk Obniski z Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie w powiecie siemiatyckim odebrał nagrodę za drugie miejsce w konkursie historyczno-literackim "By czas nie zaćmił i niepamięć".

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

O swoim sukcesie Eryk Obniski dowiedział się już kilka miesięcy temu, jednak z powodów epidemicznych dopiero teraz mógł odebrać nagrody i gratulacje w niewielkim gronie członków swojej rodziny i nauczycieli.


Ta ósma już edycja konkursu, który ma podtytuł "W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej", ze względu na sytuację nie miała - tak jak poprzednie - swojej uroczystej gali z podsumowaniem i wręczeniem nagród wszystkim laureatom - powiedział pomysłodawca konkursu poseł Jarosław Zieliński.


Zamiast tego parlamentarzysta spotyka się z laureatami w różnych miejscach województwa, by w kameralnych warunkach pogratulować im i przekazać dyplomy, listy gratulacyjne i nagrody.

Poseł Jarosław Zieliński zwrócił uwagę na fakt, że biorący udział w konkursie uczniowie nie tylko kształcą swój warsztat literacki i pogłębiają wiedzę o najnowszej historii Polski, ale także uczą się samodzielnego myślenia, badania źródeł i poszukiwania prawdy, co przyda im się w przyszłości także w życiu codziennym.

Erykowi Obniskiemu gratulacje i prezent od władz powiatu przekazał także starosta siemiatycki Marek Bobel.

Sam laureat, uczeń maturalnej klasy Technikum Elektrycznego, podziękował dyrekcji szkoły za stworzenie warunków do rozwijania pasji i pomoc w przygotowaniu konkursowej pracy oraz organizatorom konkursu, dzięki któremu - jak powiedział - "uczniowie poznają prawdę o wydarzeniach, których nie ma jeszcze w podręcznikach i o których nie uczą się na lekcjach w szkole".

Pomysłodawca konkursu - poseł Zieliński - zapowiedział ukazanie się publikacji, w której znajdą się zwycięskie prace wszystkich dotychczasowych edycji i przypomniał, że z końcem kwietnia upływa termin nadsyłania form literackich w obecnej, czyli dziewiątej.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Suwałkach podsumowano VIII edycję konkursu "By czas nie zaćmił i niepamięć"

2.10.2020, 16:32

Po Białymstoku także w Suwałkach podsumowano w piątek (02.10), VIII edycję Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego "By czas nie zaćmił i niepamięć".


Podsumowano VIII edycję Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego "By czas nie zaćmił i niepamięć"

1.10.2020, 17:08

To inicjatywa, która ma upowszechniać prawdę o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej. W Białymstoku podsumowano VIII edycję Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego "By czas nie zaćmił i niepamięć".


40 uczniów wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie Historyczno - Literackim "By czas nie zaćmił i niepamięć"

17.06.2019, 17:37

Ten konkurs ma zainteresować młodzież szkolną najnowszą historią Polski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
madredus, stock.adobe.com
TYKOCIN
21.10.2021, 11:06, akt. 11:25

Tykocin Pomnikiem Historii
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok