Radio Białystok | Wiadomości | Policyjny pościg za motocyklistą w gminie Piątnica nagrany kamerą [wideo]

Policyjny pościg za motocyklistą w gminie Piątnica nagrany kamerą [wideo]

autor: Paweł Wądołowski

5.05.2021, 13:55, akt. 15:13

Do pięciu lat więzienia grozi mężczyźnie, który uciekał motocyklem przed łomżyńskimi policjantami.

źródło: KMP Łomża
źródło: KMP Łomża

Na jednej z dróg w gminie Piątnica kierowca pędził z prędkością 150 km/h. Wyprzedzał kilka samochodów jednocześnie, wśród nich był nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać motocyklistę, ale ten zaczął uciekać.

- Kamera nagrała motocyklistę, który jechał 150 km/h. Mundurowi zauważyli kierowcę w tylnej kamerze, kiedy wyprzedzał ciąg pojazdów. Motocyklista nie wiedział że w jednym z tych samochodów jadą policjanci - mówi mówi Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

 
Mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę motocykla.


- Jednak siedzący za kierownicą Yamahy mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe i kontynuował jazdę. Podczas ucieczki kierowca popełnił dodatkowo szereg innych wykroczeń drogowych. Między innymi zlekceważył linią podwójną ciągłą, a także nie sygnalizował manewrów, które wykonywał. Po czterokilometrowym pościgu mundurowi zrównali się z jednośladem i zablokowali mu dalszą drogę ucieczki - opowiada Justyna Janowska.


Motocyklem jechał 41-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna usłyszał też zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Do pościgu doszło też we wtorek (4.05) w gminie Jedwabne, gdzie kierowca samochodu osobowego nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekł na posesję w miejscowości Kąty, gdzie zatrzymali go policjanci.| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Nowogrodzie 27-latek nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami

28.04.2021, 17:29

Jechał zbyt szybko, nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami. Teraz dwudziestosiedmiolatkowi grozi do pięciu lat więzienia.


Nawet 5 lat więzienia grozi 23-letniemu kierowcy, który będąc pod wpływem amfetaminy uciekał przed policją ulicami Krasnopola

3.03.2021, 07:12

Podejrzeń odnośnie do kierowcy volkswagena mundurowi nabrali, gdy ten zaczął jechać autem od krawędzi do krawędzi jezdni. Musieli ruszyć za nim w pościg, bo mężczyzna nie chciał się zatrzymać. Po kilkuset metrach mieszkaniec powiatu sejneńskiego wiedząc, że nie uda mu się uciec, unieruchomił auto.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnegofot. Paweł Wądołowski
PRZYRODA
30.09.2023, 08:47, akt. 18:37

Nurkowie posprzątali Biebrzę

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok