Radio Białystok | Wiadomości | Policyjny pościg za motocyklistą w gminie Piątnica nagrany kamerą [wideo]

Policyjny pościg za motocyklistą w gminie Piątnica nagrany kamerą [wideo]

autor: Paweł Wądołowski

5.05.2021, 13:55, akt. 15:13

Do pięciu lat więzienia grozi mężczyźnie, który uciekał motocyklem przed łomżyńskimi policjantami.

źródło: KMP Łomża
źródło: KMP Łomża

Na jednej z dróg w gminie Piątnica kierowca pędził z prędkością 150 km/h. Wyprzedzał kilka samochodów jednocześnie, wśród nich był nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać motocyklistę, ale ten zaczął uciekać.

- Kamera nagrała motocyklistę, który jechał 150 km/h. Mundurowi zauważyli kierowcę w tylnej kamerze, kiedy wyprzedzał ciąg pojazdów. Motocyklista nie wiedział że w jednym z tych samochodów jadą policjanci - mówi mówi Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

 
Mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę motocykla.


- Jednak siedzący za kierownicą Yamahy mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe i kontynuował jazdę. Podczas ucieczki kierowca popełnił dodatkowo szereg innych wykroczeń drogowych. Między innymi zlekceważył linią podwójną ciągłą, a także nie sygnalizował manewrów, które wykonywał. Po czterokilometrowym pościgu mundurowi zrównali się z jednośladem i zablokowali mu dalszą drogę ucieczki - opowiada Justyna Janowska.


Motocyklem jechał 41-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna usłyszał też zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Do pościgu doszło też we wtorek (4.05) w gminie Jedwabne, gdzie kierowca samochodu osobowego nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekł na posesję w miejscowości Kąty, gdzie zatrzymali go policjanci.| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Nowogrodzie 27-latek nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami

28.04.2021, 17:29

Jechał zbyt szybko, nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami. Teraz dwudziestosiedmiolatkowi grozi do pięciu lat więzienia.


Nawet 5 lat więzienia grozi 23-letniemu kierowcy, który będąc pod wpływem amfetaminy uciekał przed policją ulicami Krasnopola

3.03.2021, 07:12

Podejrzeń odnośnie do kierowcy volkswagena mundurowi nabrali, gdy ten zaczął jechać autem od krawędzi do krawędzi jezdni. Musieli ruszyć za nim w pościg, bo mężczyzna nie chciał się zatrzymać. Po kilkuset metrach mieszkaniec powiatu sejneńskiego wiedząc, że nie uda mu się uciec, unieruchomił auto.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok