Radio Białystok | Wiadomości | Maria Andrejczyk przekaże medal na licytację - chce pomóc choremu dziecku z Sejn

Maria Andrejczyk przekaże medal na licytację - chce pomóc choremu dziecku z Sejn

autor: Areta Topornicka

11.05.2021, 15:41, akt. 16:14

Swój złoty medal chce przekazać na licytację, by pomoc choremu dziecku. Pochodząca z Sejn zawodniczka LUKS Hańczy Suwałki - Maria Andrejczyk chce wesprzeć w ten sposób małego Antosia Kuczyńskiego z Sejn.

Maria Andrejczyk ze złotym medalem wywalczonym w Splicie, źródło: facebook.com/mm.andrejczyk
Maria Andrejczyk ze złotym medalem wywalczonym w Splicie, źródło: facebook.com/mm.andrejczyk

Maria Andrejczyk, która w niedzielę (9.05) ustanowiła fantastyczny rekord Polski w rzucie oszczepem, chce pomóc choremu Antosiowi Kuczyńskiemu z Sejn.

Właśnie poinformowała, że zdobyty na zawodach w Splicie złoty medal przeznaczy na licytację, a uzyskane z niej pieniądze pomogą w sfinansowaniu operacji serca 13-miesięcznego chłopca w klinice w Stanach Zjednoczonych.


- Jadąc na te zawody dobrze wiedziałam, że powalczę o medal. Chcę go przeznaczyć na licytację na rzecz Antosia Kuczyńskiego i na wsparcie leczenia jego chorego serduszka. Postaram się jak najszybciej skontaktować z jego rodzicami, abyśmy mogli szybko zacząć działać. Na pewno poinformuję wszystkich, gdzie będzie ta licytacja i ten medal do zdobycia. Wierzę w moc internetu i w to, że wszyscy razem możemy pomóc Antosiowi - mówiła Andrejczyk na filmie zamieszczonym w mediach społecznościowych.Chłopczyk z Sejn czeka na skomplikowaną operację serca w Bostonie. Jednak żeby to się udało, rodzina musi uzbierać 1,5 mln zł. Na razie na koncie zbiórki jest ponad 900 tys. zł.

Zawodniczka LUKS Hańczy Suwałki Maria Andrejczyk pochodzi z Kukli w powiecie sejneńskim. Tu znajduje się jej rodzinny dom.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Maria Andrejczyk

11.05.2021, 10:58

- Suwałki nigdy się ode mnie nie odwróciły, wiedza o tym, że ludzie z najbliższego otoczenia, z mojego regionu są ze mną i mnie nie opuszczą, to jest coś pięknego i potężny motywator do dalszej pracy - mówi Maria Andrejczyk.


Maria Andrejczyk: niczego nie obiecam, z presją sobie poradzę [wywiad]

10.05.2021, 14:01

Maria Andrejczyk nie chce długo analizować rekordowego rzutu oszczepem na odległość 71,40 m. "To tylko wynik. Cieszy, daje motywację, ale cele na ten sezon są inne. Z presją przed igrzyskami sobie poradzę, ale na pewno niczego nie obiecam" - powiedziała w wywiadzie dla PAP.


Maria Andrejczyk pobiła o ponad cztery metry własny rekord Polski w rzucie oszczepem

9.05.2021, 18:56

Zawodniczka LUKS Hańczy Suwałki Maria Andrejczyk ustanowiła podczas niedzielnych (9.05) zawodów Pucharu Europy w rzutach w Splicie nowy rekord Polski. Zawodniczka rzuciła oszczepem na odległość 71,40.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Sokrates

REKLAMA
SILVA KULAKOWSKI OiFP

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: stock.adobe.com
ŁOMŻA
6.12.2022, 09:42, akt. 09:55

"Maturalne Mikołajki" w Łomży


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok