Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy Augustowa mogą wypowiedzieć się, jak powinna zostać wytyczona nowa obwodnica ich miasta

Mieszkańcy Augustowa mogą wypowiedzieć się, jak powinna zostać wytyczona nowa obwodnica ich miasta

autor: Marcin Kapuściński

12.05.2021, 09:32, akt. 12:13

Konsultacje w sprawie nowej obwodnicy Augustowa potrwają do 20 maja. Ma to pomóc drogowcom w wybraniu wariantu, który budzi najmniej protestów.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Rzecznik prasowy białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rafał Malinowski wyjaśnia, że w ankiecie wzięto pod uwagę trzy trasy. Dwie w sąsiedztwie miasta i trzecią przebiegającą za jeziorem Sajno.


Można wybrać jeden z trzech wariantów. Jest tam też pytanie o korzyści lub mankamenty wynikające z realizacji tej inwestycji. Swoją opinię można przedstawić na stronie internetowej, ale istnieje również możliwość przesłania formularza na wskazany adres mailowy lub bezpośrednio pocztą na adres firmy, która przygotowuje nam studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowo - mówi Rafał Malinowski.


Swoją opinię można wyrazić na stronie - dk16obwodnicaaugustowa.value-eng.pl.


Wszystkie głosy spłyną do naszego biura i będą analizowane. Pokażą nam, co społeczność lokalna myśli o poszczególnych wariantach. Jakie są jej bliższe, a na które nie ma zgody. Podsumowanie ankiet zostanie włączone do analizy wielokryterialnej robionej w oparciu o inwentaryzację przyrodniczą i studium - mówi Rafał Malinowski.


Budowa obwodnicy ma rozpocząć się w 2026 roku i zakończyć dwa lata później. Przypomnijmy, że inwestycja ma związek z modernizacją drogi krajowej między Augustowem a Ogrodnikami, gdzie za kilka lat mają wrócić ciężarówki.

- Obwodnica Augustowa to element szerszego zadania obejmującego modernizację całego ciągu DK16 między Augustowem, a granicą państwa w Ogrodnikach. Droga zyska na całej długości szerokość minimum 7 metrów oraz nośność 11,5 tony na oś, co umożliwi wykorzystanie jej do ruchu cięższego niż obecnie - podała na stronie internetowej w komunikacie o konsultacjach GDDKiA w Białymstoku.

Południowo-wschodnia obwodnica Augustowa na DK16 jest jedną z pięciu obwodnic, które w Podlaskiem mają powstać w ramach rządowego programu budowy stu obwodnic na lata 2020-2030.

źródło: PAP | red: kap, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Czy Augustów potrzebuje dodatkowych terenów inwestycyjnych?

2.03.2021, 08:11

Radny Tomasz Dobkowski uważa, że tak i proponuje przeznaczyć na nie 1,5 tys. hektarów nieruchomości leżących między drogami do Ełku, Warszawy i Białegostoku. Takie rozwiązanie wymagałoby jednak zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tych terenów.


Radni powiatu augustowskiego negatywnie ocenili wszystkie siedem wariantów przebiegu wschodniej obwodnicy Augustowa.

7.07.2020, 08:40

Samorządowcy proponują, aby Generalna Dyrekcji Dróg Krajowcy i Autostrad wcześniej przebudowała drogę łączącą miasto z Białymstokiem.


Obwodnica Augustowa. Wariant burmistrza pod lupą drogowców

20.02.2020, 08:03

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleci opracowanie koncepcji przebiegu obwodnicy Augustowa w wariancie zaproponowanym przez burmistrza Mirosława Karolczuka. Jego propozycja zakłada znaczne odsunięcie trasy od miasta.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu LokalnegoWycinka drzew na trasie Białystok - Olmonty, fot. Joanna Szubzda
REGION
23.06.2024, 12:54, akt. 24.06.2024, 10:09

Zakaz wycinki drzew - obszar zwiększony o 100 procent


80. rocznica bitwy pod Czerwonym Borem, 23.06.2024, fot. Paweł Wądołowski
REGION
23.06.2024, 09:03, akt. 14:55

80. rocznica bitwy w Czerwonym Borze

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok