Radio Białystok | Wiadomości | Pokaż, jak chronisz przyrodę - konkurs dla uczniów

Pokaż, jak chronisz przyrodę - konkurs dla uczniów

autor: Marcelina Markowska

23.05.2021, 08:36, akt. 08:59

Chcą zachęcić młodych mieszkańców regionu, by pokazali, jak dbają o środowisko. Biebrzański Park Narodowy przygotował konkurs "Eko Film" dla uczniów klas 4-8.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Żeby wziąć udział w konkursie, trzeba nagrać spot o tym, jak chronić przyrodę - mówi Anna Satkiewicz z Biebrzańskiego Parku Narodowego.


- Musimy zadać sobie pytanie, jak ja mogę chronić przyrodę, zaczynając od własnego podwórka. Mogą to być nawet takie proste sposoby - np. segregacja odpadów lub jakaś kampania z tym związana. Temat jest bardzo ogólny, bo nie chcemy nikogo ograniczać. Taki film mogą stworzyć maksymalnie trzy osoby. Można nakręcić go np. telefonem lub tabletem. Nie może być dłuższy niż minuta informuje Anna Satkiewicz.


Wyróżnione filmy będzie można obejrzeć na stronie Parku.


- W październiku i zimą filmiki będą umieszczane na stronie internetowej Parku i na naszym Facebooku. Zależy nam, żeby lokalna społeczność zaangażowała się w tę akcję, w ochronę przyrody. Jesteśmy największym Pakiem Narodowym w Polsce i chcemy być inicjatorem takiego wydarzenia. Liczymy na to, że włączą się w nią też Parki z całego kraju - podkreśla Anna Satkiewicz.


Zgłoszenia można wysyłać do 15 października.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białowieski Park Narodowy podsumował 10. edycję Konkursu Wiedzy Ekologicznej

18.05.2021, 20:29

Przez tę inicjatywę organizatorzy chcą popularyzować wiedzę o ochronie przyrody i zmianach klimatyczny. Białowieski Park Narodowy podsumował dziesiątą edycję Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej.


Pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego ogłosili konkurs "Ogród przyjazny przyrodzie"

16.05.2021, 20:48

Chcą zachęcić m.in. do dbania o działki, w jak najbardziej naturalny sposób. Pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego ogłosili konkurs "Ogród przyjazny przyrodzie".


W Białymstoku zorganizowano pierwszą w regionie Eko Akademię

8.05.2021, 17:04

Można było m.in. sprawdzić skład ciała i skonsultować się z dietetykiem. Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe z Podlaskim Odziałem NFZ zorganizowali pierwszą w regionie Eko Akademię.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok