Radio Białystok | Wiadomości | W szpitalu w Łapach otwarto nowe poradnie specjalistyczne i wyremontowaną stację dializ

W szpitalu w Łapach otwarto nowe poradnie specjalistyczne i wyremontowaną stację dializ

autor: Marcin Gliński

7.06.2021, 16:01, akt. 17:43

Zwiększy się komfort pacjentów, ale skorzystają też na tym lekarze specjaliści przyjmujący w szpitalu. W poniedziałek (07.06) w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łapach dyrekcja placówki i samorządowcy oficjalnie otworzyli wyremontowaną stację dializ oraz poradnie specjalistyczne.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Nowe poradnie specjalistyczne i stacja dializ w szpitalu w Łapach - relacja Marcina Glińskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Dla pacjentów dostępne są nowe, doposażone poradnie specjalistyczne - poradnia kardiologiczna, urazowo-ortopedyczna, gruźlicy i chorób płuc. Wyposażone w sprzęt zostały też pracownia badań nieinwazyjnych serca, gabinet zabiegowy oraz blok operacyjny.  

Wcześniej pacjenci odwiedzający poradnie specjalistyczne w szpitalu w Łapach musieli korzystać ze starych pomieszczeń w innej części placówki - od jutra (08.06) będą mogli już odwiedzać lekarzy w wyremontowanych salach. 

- Cały czas staramy się zwiększać możliwości naszego szpitala. Przez 30 lat nie było żadnych remontów. Od początku tej kadencji postawiliśmy na to, żeby te nasze jednostki, szpital w Łapach zmienił się. Bo jednak komfort jest najważniejszy - mówi starosta powiatu białostockiego Jan Bolesław Perkowski.

- Jest nowy sprzęt, są pomieszczenia z toaletami. Bardziej pacjenci na tym skorzystają, ale personel też, bo jednak to bezpieczeństwo pracy jest zupełnie nieporównywalne. Np. w przypadku stacji dializ, jak wcześniej mieliśmy oddzielne sale, personel musiał się dzielić, a tu ma pewien komfort pracy, bo jest jedna olbrzymia praca, druga separatka. Poradnie specjalistyczne są nowe, szerokie, doposażone w sprzęt - mówi dyrektor szpitala Urszula Łapińska. 

Całkowita wartość inwestycji to ponad 4,5 mln zł - z czego blisko 3,3 mln pochodzi z unijnego dofinansowania - resztę dołożyły samorządy i szpital.

| red: mag, bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Lądowisko przy szpitalu w Łapach oficjalnie otwarte

27.05.2021, 14:18

Dzięki tej inwestycji można będzie uratować niejedno życie. W Łapach przy szpitalu powiatowym oficjalnie otwarto lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Na pomoc specjalistów mogą liczyć dzieci i młodzież z powiatu sejneńskiego, borykające się z depresją czy stanami lękowymi

12.03.2021, 09:12

W mieście działalność rozpoczął Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej. Podlega on Szpitalowi Psychiatrycznemu w Suwałkach. Z pomocy można skorzystać bez żadnego skierowania.


Bezpłatne badania tomografii komputerowej w Szpitalu Powiatowym w Łapach

1.12.2020, 07:09

Bezpłatna tomografia komputerowa jest już dostępna w szpitalu w Łapach. Kontrakt na takie badania dyrekcja podpisała z Narodowym Funduszem Zdrowia.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

fot. Paweł Wądołowski
REGION
27.02.2024, 17:31, akt. 18:25

Powiat grajewski świętuje 25-lecieźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok