Radio Białystok | Wiadomości | Koło Gospodyń Wiejskich z Karakul weźmie udział w finale konkursu o Nagrodę Małżonki Prezydenta Polski

Koło Gospodyń Wiejskich z Karakul weźmie udział w finale konkursu o Nagrodę Małżonki Prezydenta Polski

autor: Marcelina Markowska

15.06.2021, 15:49, akt. 16:00

Na co dzień jednoczą mieszkańców wsi, wspólnie gotują i pielęgnują tradycje. Koło Gospodyń Wiejskich w Karakulach jako jedyne w naszym regionie ma szanse zdobyć Nagrodę Małżonki Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej podczas finału ogólnopolskiego konkursu.

fot. Marcelina Markowska
fot. Marcelina Markowska


0:00
0:00
Koło Gospodyń Wiejskich z Karakul weźmie udział w finale konkursu o Nagrodę Małżonki Prezydenta Polski - relacja Marceliny Markowskiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

- Można powiedzieć, że to nie tylko obowiązek służbowy, ale też pasja. Zwłaszcza dla Pań, które tutaj przychodzą. Spędzają wolny czas, nie tylko oglądając np. seriale, tylko wolą przyjść na próbę, posiedzieć razem, pośmiać się i pośpiewać - mówi akordeonista z zespołu Jarzębina w Karakulach Marcin Sakowski.

To wyzwanie i duże wyróżnienie móc reprezentować nasz region w ogólnopolskim konkursie - podkreśla przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Karakulach Katarzyna Gawryluk-Jankowska.

- Już jesteśmy przygotowani. Trwają końcowe próby. Przygotowujemy obrzęd weselny i przedstawiamy "bramę weselną". Tak jak to było w latach pięćdziesiątych - mówi Katarzyna Gawryluk-Jankowska.

Pamiętam czasy, gdy na wsiach działały świetlice i to też były takie Koła Gospodyń Wiejskich. Takie może mniej sformalizowane, ale teraz to wszystko wraca. Jest czas na wskrzeszanie tradycji ze wsi z różnych regionów naszego województwa - dodaje dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku Mirosława Jaroszewicz-Łojewska

Laureatów konkursu poznamy podczas Dożynek Prezydenckich w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Trzy podlaskie stowarzyszenia nagrodzone za działalność na rzecz lokalnego środowiska

2.02.2021, 17:01

Wojewoda podlaski ogłosił wyniki konkursu "Inicjatywa Społeczna Roku". Laureatami zostały trzy Stowarzyszenia: "Moszczonka", "Pro Salute" i "Bielska Inicjatywa Społeczna".


Działalność Koła Gospodyń Wiejskich "Jezioranki" z Siemianówki 17.12.2020

17.12.2020, 15:32

Koło Gospodyń Wiejskich „Jezioranki” w Siemianówce w okresie pandemii koronawirusa, ograniczyło spotkania i zakres swej działalności.Wiele działań odbywa się zdalnie, przez internet.


Koło Gospodyń Wiejskich "Łapianka na obcasach"

5.11.2020, 18:43

Koło Gospodyń Wiejskich "Łapianka na obcasach" to doskonały przykład działalności, która jednoczy w środowisku lokalnym nie tylko kobiety.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Januszkiewicz - Tymański

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok