Radio Białystok | Wiadomości | W sądzie w Białymstoku rozpoczął się proces 39-latka, który miał zastrzelić psa swojej matki

W sądzie w Białymstoku rozpoczął się proces 39-latka, który miał zastrzelić psa swojej matki

autor: Michał Buraczewski

24.06.2021, 17:09, akt. 17:16

Miał zabić zwierzę ze szczególnym okrucieństwem - oskarżony nie przyznaje się do winy. W Sądzie Rejonowym w Białymstoku rozpoczął się proces 39-latka, który miał zastrzelić psa swojej matki.

Fotolia.com
Fotolia.com

Do zdarzenia doszło w październiku ubiegłego roku na jednej z posesji na białostockich Dojlidach. Zdaniem śledczych 39-letni Rafał K. miał zastrzelić z nieustalonej broni śrutowej psa swojej matki - i zakopać zwłoki zwierzęcia w pobliżu jej domu.

O możliwym przestępstwie poinformowała policjantów matka oskarżonego.

Mężczyzna nie przyznaje się do zabicia zwierzęcia. 39-latek mówi, że kiedy wrócił do domu, pies był już martwy. Wskazuje, że nie wiedział, że zwierzę zostało zastrzelone, a zakopanie jego zwłok potraktował jako gospodarski obowiązek.

Rafał K. wskazał przed sądem, że pies był agresywny i na jego zachowanie skarżyło się wiele osób z sąsiedztwa.

39-latek był wcześniej karany, między innymi za uprawę konopii indyjskich.

Natomiast 66-letnia matka oskarżonego była już karana za składanie fałszywych zeznań.

W sądzie powiedziała, że nie widziała zdarzenia, ale w dniu, kiedy miało dojść do zabicia psa, jej syn przyszedł pijany do domu i powiedział, że zastrzelił zwierzę. Podobnie mówiła była już konkubina mężczyzny. Wskazała, że w domu nigdy nie widziała broni, ale 39-latek miał się chwalić, że ją posiada.

Rafał K. wystąpił przed sądem o przesłuchanie świadka. Ma być nim sąsiad, który zdaniem oskarżonego może potwierdzić, że pies był agresywny wobec innych osób - i być może kto inny zabił zwierzę. Na kolejnej rozprawie w październiku ma się stawić także siostra mężczyzny oraz dwóch biegłych, którzy wykonali sekcję zwłok psa. W ten sposób sąd chce ustalić czy do zabicia zwierzęcia doszło ze szczególnym okrucieństwem.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoczanin oskarżony o zabicie psa pozostanie w areszcie

4.02.2021, 11:24

35-letni białostoczanin oskarżony o zabicie psa kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie - zdecydował sąd. Mężczyzna aresztowany jest już od końca listopada, kiedy - jak ustalili śledczy - wyrzucił zwierzę przez okno z ósmego piętra.


Zrzucił psa z ósmego piętra - teraz grozi mu do 5 lat więzienia

2.02.2021, 12:30

Za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem odpowie przed Sądem Rejonowym w Białymstoku mężczyzna oskarżony o to przez miejscową prokuraturę.


Mężczyzna z Łomży podejrzany o zabicie psa nie został aresztowany

19.01.2021, 13:53

Mieszkaniec Łomży podejrzany o znęcanie się i zabicie psa, którego wyrzucił przez okno z wysokości kilkunastu metrów, nie trafi do aresztu. Miejscowy sąd nie uwzględnił we wtorek (19.01) takiego wniosku prokuratury. Śledczy nie wykluczają zażalenia na to postanowienie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Africa Studio, Fotolia.com
REGION
27.07.2021, 13:14, akt. 13:28

(Nie) Trzeźwy poranek w regionieźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok