Radio Białystok | Wiadomości | Prawie 350 nielegalnych imigrantów zatrzymali w ostatnich dniach funkcjonariusze SG w Podlaskiem

Prawie 350 nielegalnych imigrantów zatrzymali w ostatnich dniach funkcjonariusze SG w Podlaskiem

autor: Wojciech Szubzda

9.08.2021, 12:52, akt. 14:05

Nasilają się próby nielegalnego przekraczania polsko-białoruskiej granicy. Tylko w ciągu minionych trzech dni funkcjonariusze straży granicznej w naszym regionie zatrzymali dokładnie 349 nielegalnych imigrantów. To trzy razy więcej niż w całym ubiegłym roku.

Nielegalni migranci zatrzymani na polsko - białoruskiej granicy , źródło: www.podlaski.strazgraniczna.pl
Nielegalni migranci zatrzymani na polsko - białoruskiej granicy , źródło: www.podlaski.strazgraniczna.pl


- W ostatnich dniach imigranci próbowali przekraczać granicę praktycznie na całym podlaskim pograniczu polsko-białoruskim - mówi rzeczniczka podlaskiego oddziału straży granicznej major Katarzyna Zdanowicz.


Działania graniczne prowadzili funkcjonariusze z placówek Straży Granicznej w Lipsku, Nowym Dworze, Szudziałowie, Krynkach, Kuźnicy i Michałowie. Zatrzymani cudzoziemcy to przede wszystkim obywatele Iraku i Afganistanu. Największą grupę nielegalnych migrantów liczącą 85 osób zatrzymali w sobotę (7.08) funkcjonariusze z placówki SG w Kuźnicy - mówi major Katarzyna Zdanowicz.


Zatrzymani imigranci bardzo często nie mają przy sobie dokumentów, dlatego funkcjonariusze ciągle ustalają ich tożsamość, kraj pochodzenia, wiek, poddawani są także testom na COVID-19. Następnie decyzją sądu umieszczani są w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

Strona białoruska nie chce przyjmować cudzoziemców, którzy przedostali się do Polski z jej terytorium - wcześniej na antenie Polskiego Radia Białystok komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej pułkownik Andrzej Jakubaszek. Posłuchaj rozmowy z płk. Andrzejem JakubaszkiemOd początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 871 osób za nielegalne przekroczenie granicy polsko - białoruskiej. To osiem razy więcej niż w ubiegłym roku.


| red: sk, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Największa w tym roku grupa imigrantów zatrzymana na granicy z Białorusią

6.08.2021, 11:35

To największa w tym roku grupa nielegalnych imigrantów, która próbowała dostać się z Białorusi do Polski. Zaledwie dzień po zatrzymaniu ponad 60-osobowej grupy uchodźców straż graniczna z Nowego Dworu zatrzymała kolejną, jeszcze większą.


Na granicy z Białorusią podlascy funkcjonariusze SG zatrzymali 62 nielegalnych imigrantów

5.08.2021, 15:18

62 osoby - obywateli Iraku, Iranu i Kamerunu - którzy nielegalnie dostali się do Polski z Białorusi, zatrzymali we wspólnej akcji funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej z placówek w Krynkach, Szudziałowie i Kuźnicy, wspierani przez policję z Sokółki.


Funkcjonariusze straży granicznej z placówki w Płaskiej zatrzymali 17 osób, które przekroczyły nielegalnie granicę

2.08.2021, 15:47

To kolejna w ostatnim czasie grupa nielegalnych imigrantów, która próbowała dostać się do Polski. 17 osób, które przekroczyły nielegalnie polsko-białoruską granicę zatrzymali funkcjonariusze straży granicznej z placówki w Płaskiej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATRfot. Marta Sołtys
AUGUSTÓW
10.08.2022, 12:55, akt. 13:10

W Augustowie powstał kolejny mural

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok