Radio Białystok | Wiadomości | Plac egzaminacyjny Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży będzie zmodernizowany

Plac egzaminacyjny Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży będzie zmodernizowany

autor: Paweł Wądołowski

24.08.2021, 14:29, akt. 14:39

Główny plac egzaminacyjny w łomżyńskim WORDzie będzie zmodernizowany. Efektem rozpoczętych właśnie prac ma być m.in. nowa nawierzchnia, położona zgodnie ze wszystkimi wymogami.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Obecna nawierzchnia ma już kilkanaście lat, a miała funkcjonować jako tymczasowa.

- Plac, który był wcześniej, został położony 18 lat temu, tak naprawdę na istniejącym asfalcie bez podbudowy właściwej. Bo nie było środków żeby zrobić tę konstrukcję, w stu procentach taką, jaka być powinna. Teraz to robimy zgodnie ze wszystkimi prawidłami. Będzie wymiana gruntu, będzie podbudowa, stabilizacja, nie będzie żadnych spękań, nierówności, dołków które czasami utrudniały zdawanie egzaminu - mówi dyrektor ośrodka Mirosław Oliferuk

Jak zapewnia Mirosław Oliferuk, wyłączenie z użytkowania głównego placu nie spowoduje, że trzeba będzie dłużej czekać na egzamin. Testy praktyczne są przeniesione na boczny plac, który do tej pory nie był wykorzystywany do wielu egzaminów ze względu na utrudniony wyjazd. Konieczna była więc zmiana organizacji ruchu na terenie WORDu.

Nowa nawierzchnia na placu głównym ma być gotowa jeszcze w tym roku. W ramach inwestycji zmieniona będzie również nawierzchnia na drugim placu egzaminacyjnym i wyremontowany ma być tzw. stary budynek WORDu. Wszystkie prace będą kosztowały cztery miliony złotych i potrwają do czerwca przyszłego roku.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


WORD w Białymstoku tymczasowo zawiesi możliwość zdawania egzaminu teoretycznego na prawo jazdy

22.08.2021, 14:46

To ważna zmiana dla planujących zdawać egzamin teoretyczny na prawo jazdy w Białymstoku. Od czwartku (26.08) do końca tygodnia Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zawiesza taką możliwość w stolicy województwa podlaskiego. Każdy kto będzie chciał zdać egzamin teoretyczny będzie musiał jechać do filii białostockiego WORD-u w Bielsku Podlaskim.


Pracownicy białostockiego WORD-u w czasie pandemii przeprowadzili wiele szkoleń i kursów online

10.05.2021, 15:40

Pandemia nie sparaliżowała pracy białostockiego WORD-u. Ośrodek przeprowadził w ciągu ostatnich 13 miesięcy wiele szkoleń i kursów online. W tym 115 dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Pierwsze takie zajęcia zorganizowano w kwietniu ubiegłego roku.


WORD w Łomży wprowadził kursy online dla osób, które chcą zredukować liczbę punktów karnych

19.04.2021, 16:56

Przed ekranem komputera lub telefonu, zamiast na sali Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Łomżyński WORD wprowadził kursy online dla osób, które chcą zredukować liczbę punktów karnych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok