Radio Białystok | Wiadomości | Ruszyła sprzedaż biletów do Muzeum Pamięci Sybiru

Ruszyła sprzedaż biletów do Muzeum Pamięci Sybiru

1.09.2021, 12:34, akt. 12:39

17 września zostanie oficjalnie otwarte Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku - ogólnopolska placówka zajmująca się m.in. tematyką deportacji na Wschód. Dla zwiedzających będzie dostępne od 18 września, a w środę 1 września ruszyła sprzedaż biletów m.in. poprzez stronę internetową.

Muzeum Pamięci Sybiru, fot. Sylwia Krassowska
Muzeum Pamięci Sybiru, fot. Sylwia Krassowska

Muzeum Pamięci Sybiru powołane zostało cztery lata temu jako miejska placówka kultury, wówczas jeszcze w przejściowej lokalizacji w centrum Białegostoku. Jego docelowa siedziba powstała pod koniec 2019 roku, w starych wojskowych magazynach przy ul. Węglowej. Gotowa jest już stała ekspozycja, która ma przedstawiać historię polskiej obecności na Syberii - od carskich zsyłek w głąb Rosji, po represje i zbrodnie sowieckie, w tym deportacje na Wschód.

Władze miasta podkreślają, że placówka w Białymstoku jest "hołdem złożonym Sybirakom i ich rodzinom". Chodzi też o to, że z każdym rokiem ubywa naocznych świadków tej historii, których przeżycia zasługują na upamiętnienie i przekazanie kolejnym pokoleniom.

Oficjalne otwarcie zaplanowano na 17 września, w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Pierwsi zwiedzający będą mogli oglądać tę ekspozycję od 18 września. Dodatkową atrakcją w pierwszych dniach będzie możliwość zwiedzania ekspozycji z przewodnikiem w cenie zwykłego biletu. 

W środę (1.09) ruszyła sprzedaż biletów, zarówno przez internet (stronę internetową placówki), jak i w jej kasie. Oddzielną pulę wejściówek zarezerwowano dla Sybiraków. Wtorki mają być w muzeum dniem tygodnia, w którym można je będzie zwiedzać bezpłatnie, po wcześniejszej rezerwacji biletu.

źródło: PAP | red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku będzie oficjalnie otwarte 17 września

18.08.2021, 17:15

To będzie najnowocześniejsza instytucja kulturalna w tej części Polski. Po ponad czterech latach od powołania - już za 30 dni oficjalne otwarcie Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.


Muzeum Pamięci Sybiru pozyskało zdjęcie obrońcy Grodna Tadeusza Jasińskiego

22.06.2021, 16:15

Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku pozyskało wyjątkowy eksponat - zdjęcie nastoletniego obrońcy Grodna Tadeusza Jasińskiego. Jak podkreślają władze muzeum, dzięki fotografii grodzieński bohater "odzyskał wizerunek". Zdjęcie znajdzie się na wystawie stałej.


Testowanie przed oficjalnym otwarciem Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku

15.06.2021, 09:03

Sprawdzają nie tylko to, jak ludzie odbierają wystawę, ale też różne rozwiązania techniczne.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok