Radio Białystok | Wiadomości | Białostoccy nauczyciele - animatorzy kultury nagrodzeni [lista]

Białostoccy nauczyciele - animatorzy kultury nagrodzeni [lista]

autor: Edyta Wołosik

20.09.2021, 08:48, akt. 10:46

11 białostockich pedagogów otrzymało nagrody przewodniczącego Rady Miasta dla Nauczycieli - Animatorów Kultury. Każdy z nich otrzymał po 2 700 zł.

Szkoła Podstawowa nr 45 im. Św. Jana Pawła II, fot. Monika Kalicka
Szkoła Podstawowa nr 45 im. Św. Jana Pawła II, fot. Monika Kalicka

Nagrodzeni nauczyciele - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Przewodniczący rady Łukasz Prokorym podziękował wszystkim białostockim nauczycielom, zwracając uwagę na to, że rok 2020 był rokiem szczególnym, kiedy działalność nauczycielska była w dużej mierze ograniczona przez nauczanie zdalne. 

"Chcieliśmy podziękować wszystkim nauczycielom, którzy swoją ciężką pracą oraz oddaniem dla swojego zawodu spowodowali, że ten rok przebiegł w sposób dosyć ułożony i mimo nauki zdalnej młodzi obywatele mogli korzystać z państwa wiedzy" - podkreślił przewodniczący. 

Zwracając się do laureatów konkursu, powiedział:

Wykonywanie zawodu w takich warunkach na pewno jest czymś wyjątkowo trudnym, ale jeszcze to, co państwo w tym konkursie pokazaliście - państwa działalność kulturalna, która była prowadzona w czasach pandemii, wymaga z naszej strony wyjątkowego szacunku i wyjątkowej wdzięczności, dlatego wszystkim państwu gratuluję tej nagrody.


Nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta Białystok dla Nauczycieli - Animatorów Kultury za działalność kulturalną prowadzoną w jednostkach oświatowych w roku szkolnym 2020 / 2021

 w kategorii przedszkoli i szkół podstawowych:

Ewa Jerzykowska - Zagórska – nauczyciel języka polskiego, instruktor tańca, instruktor teatralny w Szkole Podstawowej nr 9 im. 42 Pułku Piechoty, za całokształt dotychczasowej działalności

Urszula Morawska –  nauczyciel języka polskiego i angielskiego, instruktor teatralny w Szkole Podstawowej nr  9 im. 42 Pułku Piechoty, za całokształt dotychczasowej działalności

Katarzyna Urszula Harasimowicz – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz historii w Szkole Podstawowej nr 28 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, za całokształt dotychczasowej działalności

Joanna Rutkowska – nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego, za całokształt dotychczasowej działalności.

Izabela Skup – nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego

Anna Żukowska – nauczyciel dyplomowany - instruktor teatru, religii w Szkole Podstawowej nr 21 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, za całokształt dotychczasowej działalności.

Renata Trochim – nauczyciel dyplomowany edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 21 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, za całokształt dotychczasowej działalności.

Hubert Bajko – nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 21 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, za całokształt dotychczasowej działalności.

 

w kategorii szkół ponadpodstawowych i artystycznych: 

Urszula Pawłowska – nauczyciel zajęć rewalidacyjnych i przysposobienia do pracy w Zespole Szkół Nr 16, za całokształt dotychczasowej działalności.

Maria Bondar – nauczyciel zajęć rewalidacyjnych, funkcjonowania osobistego i społecznego, bibliotekarz w Zespole Szkół nr 16, za całokształt dotychczasowej działalności.

Aneta Ewa Kaliściak – nauczyciel bibliotekarz w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza, za działanie przeciw osamotnieniu i depresji poprzez aktywizowanie młodzieży artystycznie w czasie pracy zdalnej w roku szkolnym 2020/2021.

| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoccy radni w przyjętym stanowisku przeciwni planom zmian w Prawie oświatowym

3.09.2021, 17:19

Głosami większościowego klubu radnych KO i radnych Ruchu Polska 2050 Rada Miasta Białegostoku przyjęła w piątek (3.09) stanowisko, w którym sprzeciwia się planowanym przez rząd zmianom w Prawie oświatowym i apeluje o ich wycofanie.


W Białymstoku wręczono uczniom i nauczycielom medale za pilność

1.09.2021, 15:08

To wyróżnienie nie tylko dla uczniów, ale też dla ich nauczycieli. Prawie 180 osób (dokładnie: 88 uczniów i 88 nauczycieli) odebrało w środę (1.09) w Białymstoku Medale Diligentiae, czyli za pilność.


Polonijni nauczyciele z całej Europy przyjechali na szkolenia do Białegostoku

28.08.2021, 12:32

Chcą jak najlepiej uczyć języka polskiego w innych krajach i poprzez ciekawe zajęcia zachęcać rodziców do posyłania dzieci do polonijnych szkół i przedszkoli. Nauczyciele z Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Litwy i Belgii biorą udział w projekcie Miejskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

madredus, stock.adobe.com
TYKOCIN
21.10.2021, 11:06, akt. 22.10.2021, 07:56

Tykocin Pomnikiem Historiiźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok