Radio Białystok | Wiadomości | Syryjczyk uciekł ze szpitala w Hajnówce - informuje Straż Graniczna

Syryjczyk uciekł ze szpitala w Hajnówce - informuje Straż Graniczna

12.10.2021, 13:09, akt. 13:31

Cudzoziemca odnaleziono w niedzielę (10.10) w okolicy miejscowości Szymki przez aktywistów i lekarzy z Grupy Medyków - poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej
źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Razem z Syryjczykiem znaleziono dwójkę innych cudzoziemców - kobietę i dziecko. Prawdopodobnie są to również obywatele Syrii - wskazała ppor. Michalska. Podkreśliła, że o zdarzeniu nie poinformowano Straży Granicznej.

- Medycy z grupy "Medycy na granicy" wezwali karetkę pogotowia, którą chwilę później odwołali. Powiedzieli, że sami przywiozą cudzoziemców - przekazała rzeczniczka. Cała trójka została przez aktywistów dowieziona do szpitala. O zdarzeniu nadal nie była informowana Straż Graniczna. - W poniedziałek mężczyzna uciekł ze szpitala, a kobieta z dzieckiem pozostają w placówce - zaznaczyła ppor. Michalska.

Straż Graniczna zwraca się z prośbą do osób, w tym członków różnych organizacji, którzy ujawniają przypadki przebywania cudzoziemców w okolicy objętej stanem wyjątkowym, których pobyt w tym miejscu wskazuje na związek z migracją z Białorusi do Polski, o przekazywanie informacji o takich przypadkach. 

W poniedziałek (11.10) strażnicy graniczni odnotowali 605 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali 13 nielegalnych imigrantów, wszyscy są obywatelami Iraku.

Za pomocnictwo funkcjonariusze SG zatrzymali osiem osób. Są to obywatele Iraku, Niemiec, Turcji, Ukrainy i dwóch obywateli Syrii i Polski.


źródło: PAP | red: mm, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


SG: dwie duże grupy migrantów próbowały siłą dostać się do Polski

11.10.2021, 12:52

W ostatnich trzech dniach zanotowano rekordowe próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Dodała, że dwie duże grupy migrantów próbowały siłowo sforsować granicę.


SG: prawie 540 prób nielegalnego przekroczenia granicy; 8 zatrzymanych imigrantów

11.10.2021, 08:31

W niedzielę strażnicy graniczni odnotowali 538 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali 8 nielegalnych imigrantów.


Jarosław Kaczyński: nie ma żadnego naporu ze strony uchodźców, na granicę przywożeni są migranci ekonomiczni

7.10.2021, 16:00

"To nie napór uchodźców, a napływ migrantów. Białoruś prowadzi wojnę hybrydową z Polską" - tak o sytuacji na pograniczu mówił w Białymstoku wicepremier, przewodniczący rządowego komitetu do spraw bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok