Radio Białystok | Wiadomości | Białostockie stowarzyszenie "My dla innych" szuka osób, które chcą pomagać seniorom

Białostockie stowarzyszenie "My dla innych" szuka osób, które chcą pomagać seniorom

autor: Edyta Wołosik

13.10.2021, 12:50, akt. 13:02

Około 50 osób korzysta ze stałej pomocy wolontariuszy stowarzyszenia "My dla innych", a w czasie pandemii potrzebujących przybywa. Dlatego też w Białymstoku rozpoczęła się akcja zachęcającą osoby pełnoletnie, by zgłaszały się do pomocy seniorom.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Pani Anna z pomocy wolontariuszy korzysta od kilku lat. Jak mówi: 


Nie wyobrażam sobie życia bez ich pomocy, jestem osobą ze znacznym stopniem niepełnosprawności, po obustronnej amputacji nóg.


Takich osób, jak pani Anna jest około 50, a w czasie pandemii - jak mówi koordynatorka Centrum Wolontariusza Osoby Niepełnosprawnej Sylwia Audul - w czasie pandemii przybywa: 


Wiele osób w tym czasie nie wychodzi z domu, dlatego mamy coraz więcej telefonów - podkreśla Sylwia Audul.


Dlatego poszukiwani są wolontariusze: osoby pełnoletnie, które chcą poświęcić swój czas - minimum dwie godziny w tygodniu - dla innych, by pomóc w robieniu zakupów, wyjściu na spacer, do lekarza, ale też po to, by porozmawiać.

Do tego zachęca wolontariuszka Dorota Dąbrowska: "daje mi to ogromną satysfakcję, pomaganie innym to prawdziwa przyjemność".

Osoby, które chcą zostać wolontariuszami, ale też potrzebujące pomocy, mogą zgłaszać się do Centrum Wolontariusza Osoby Niepełnosprawnej w Białymstoku (ul. Swobodna 24, w budynku przychodni lekarskiej), nr tel. 883 133 788, e-mail: wolontariuszon@gmail.com).

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kolejna edycja kampanii "Pola nadziei"

7.10.2021, 15:49

Pod hasłem "Działamy z sercem" zainaugurowano w czwartek w Białymstoku kampanię "Pola nadziei", która ma popularyzować ideę opieki paliatywnej. Kampanię prowadzi Fundacja "Pomóż Im". Ma ona wspomóc podopiecznych tej organizacji i ich rodziny.


W Michałowie działa punkt pomocy imigrantom - trwa akcja informacyjna dla mieszkańców

6.10.2021, 16:19

Poprzez plakaty, media społecznościowe, ale i bezpośredni kontakt z mieszkańcami wolontariusze i urzędnicy z magistratu w Michałowie, gminy położonej niedaleko granicy z Białorusią, informują o możliwości udzielenia pomocy imigrantom. W miejscowości ruszył specjalny punkt pomocy.


Kamil Bakoniuk

4.10.2021, 10:24

To drugi rok akcji ogólnopolskiej, cieszymy się, że możemy działać na taką skalę. Pieniądze na naprawę rowerów zbieramy już teraz, abyśmy przy starcie zbiórki rowerów, wiedzieli już jaką sumą dysponujemy i ile rowerów rzeczywiście możemy naprawić" - mówi Kamil Bakoniuk.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatramenic181 - Fotolia.com
REGION
14.01.2022, 16:36, akt. 16:41

W Sejnach będzie fabryka leków

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok