Radio Białystok | Wiadomości | Kolejna edycja kampanii "Pola nadziei"

Kolejna edycja kampanii "Pola nadziei"

7.10.2021, 15:49, akt. 15:59

Pod hasłem "Działamy z sercem" zainaugurowano w czwartek w Białymstoku kampanię "Pola nadziei", która ma popularyzować ideę opieki paliatywnej. Kampanię prowadzi Fundacja "Pomóż Im". Ma ona wspomóc podopiecznych tej organizacji i ich rodziny.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.


0:00
0:00
Kolejna edycja kampanii "Pola nadziei" - relacja Olgi Gordiejew | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Ogólnopolska akcja "Pola nadziei" w Podlaskiem jest organizowana dwunasty raz przez Fundację "Pomóż Im", która prowadzi Białostockie Hospicjum dla Dzieci.

Główną częścią kampanii są pola żonkili, które powstają przed szkołami, przedszkolami i innymi instytucjami biorącymi udział w akcji. Na wiosnę, gdy żonkile zakwitną, odbywają się kwesty na cele charytatywne, a także inne akcje, w które włączają się młodzi ludzie.

W czwartek zainaugurowano kolejną odsłonę, która w tym roku odbywa się pod hasłem "Działamy z sercem". Do tej pory zgłosiło się ponad 100 placówek.

Wiceprezes Fundacji "Pomóż Im" Krystyna Skrzycka powiedziała, że w tę edycję wchodzimy z nadzieją. 

Z nadzieją na to, że tak jak w poprzedniej każdej edycji, społeczeństwo będzie dawało potwierdzenie tego, że nie zapomina o podopiecznych hospicjum, że to życie, często krótkie, jest równie ważne – dodała.

Wyraziła nadzieję, że ta edycja będzie opierała się na bezpośrednich kontaktach, rozmowach z dziećmi i młodzieżą, która "chce pomagać i chce dawać z siebie to co najlepsze".

Dlaczego warto pomagać? Bo my z tego też czerpiemy: to, że poprawiamy jakość życia innym, dajemy nadzieję im rodzinom, to również pokazuje, że my, pomagając, jesteśmy potrzebni, czujemy się bardziej wartościowi – powiedziała Skrzycka.

Miłosz Karbowski z Fundacji "Pomóż Im" mówił, że w tej edycji kluczowe jest, aby pandemia nie pokrzyżowała planów. Mówił, że w ubiegłym roku niemal wszystko odbywało się wirtualnie – spotkania z uczniami, akcje. Dodał, że fundacja i zaangażowane szkoły dały radę, zgłosiło się 114 placówek, które zebrały łącznie 60 tys. zł. Przyznał, że to duża suma, ale – jak podkreślił – esencją "Pól nadziei" są wydarzenia oparte na spotkaniach bezpośrednich.

Jedną ze szkół, która uczestniczyła w akcji, był to Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach. Jak mówiła nauczycielka z tej szkoły Alicja Jurkun, przed szkołą powstała rabata z żonkilami, uczniowie włączyli się też w pisanie listów czy robienie paczek świątecznych dla podopiecznych fundacji. Dodała, że mimo trudnego czasu pandemii, gdy dzieci się nie spotykały, nie było zajęć, zaangażowały się w pomaganie.

Młodzi ludzie chcą pomagać, tylko oni muszą mieć przewodnika – dodała.

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Suchowoli w ramach swoich działań założyli najpierw wirtualną puszkę dobra, gdzie zbierali pieniądze na rzecz podopiecznych "Pomóż Im", a następnie, kiedy można było się spotykać, zorganizowali festyn rodzinny, na który przygotowali różne wypieki – opowiadała o działaniach uczniów Urszula Hryń z tej szkoły.

Jeżeli są możliwości, to na pewno warto pomagać i od najmłodszych lat warto taką ideę zaszczepiać – mówiła Hryń.

W tym roku szkoła z Suchowoli znalazła się w gronie placówek nagrodzonych przez Fundację "Pomóż Im" za swoje działania na rzecz podopiecznych. Szkoła otrzymała tytuł "Order nadziei". Uczestniczącym szkołom przyznano też dyplomy i wyróżnienia "Siewca nadziei".

Białostockie Hospicjum dla Dzieci nie jest placówką stacjonarną. Tworzy jej zespół lekarzy, pielęgniarek i specjalistów. Dojeżdżają oni do chorych dzieci przebywających w swych domach. Często to dzieci nieuleczalnie chore, którym lekarze pomagają poprawić komfort życia. Pod opieką fundacji przebywa stale ok. 30 nieuleczalnie chorych dzieci z regionu. Dzięki specjalistycznej opiece w domach nie muszą przebywać w szpitalach. Hospicjum prowadzi Fundacja "Pomóż Im" – jedna z placówek, na którą mieszkańcy regionu chętnie przeznaczają 1 proc. odpisu od podatku.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


12. edycja kampanii "Pola Nadziei"

30.04.2022, 22:08

"Działamy z sercem" - pod takim hasłem Fundacja "Pomóż Im" Białostockie Hospicjum dla Dzieci startuje w tym roku z 12. edycją kampanii Pola Nadziei.


Pandemia nie przerwała kampanii Fundacji Pomóż Im - Pola Nadziei

7.05.2021, 19:09

To lekcja empatii dla przedszkolaków, uczniów i ich rodziców. Mimo pandemii w wielu placówkach trwa kampania Fundacji Pomóż Im - Pola Nadziei.


Fundacja "Pomóż Im" zainaugurowała w Białymstoku XI edycję akcji "Pola Nadziei"

6.10.2020, 14:41

W tej kampanii chodzi o szerzenie idei wolontariatu i pomocy najsłabszym. W Białymstoku Fundacja "Pomóż Im" podsumowała poprzednią i zainaugurowała XI edycję akcji "Pola Nadziei".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Polskie Radio Białystok na Nocy Muzeów, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, fot. Monika Kalicka
KULTURA
18.05.2024, 05:30, akt. 22:36

Zakończyła się Noc MuzeówPiast Gliwice - Jagiellonia Białystok, 18.05.2024, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
17.05.2024, 23:29, akt. 19.05.2024, 00:33

"Sportowa Sobota" w Polskim Radiu Białystok
fot. Adam Dąbrowski
REGION
17.05.2024, 12:51, akt. 15:51

Mlekovita ma fabrykę biofermentacji

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok