Radio Białystok | Wiadomości | Zatrzymani po pościgach w naszym regionie trzej cudzoziemcy trafili na trzy miesiące do aresztu

Zatrzymani po pościgach w naszym regionie trzej cudzoziemcy trafili na trzy miesiące do aresztu

autor: Grzegorz Pilat

19.10.2021, 13:14, akt. 20.10.2021, 07:57

Sąd aresztował trzech mężczyzn podejrzanych o pomoc w nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy. Obywateli Iraku, Syrii i Albanii zatrzymano po pościgach, gdy przewozili w swoich samochodach osoby nielegalnie przebywające w Polsce.

Zatrzymanie samochodu z nielegalnymi migrantami w Siemiatyczach, fot. KPP w Siemiatyczach
Zatrzymanie samochodu z nielegalnymi migrantami w Siemiatyczach, fot. KPP w Siemiatyczach

Szczególnie niebezpieczne było powstrzymanie 22-letniego Irakijczyka, który uciekał przed funkcjonariuszami przez kilkanaście kilometrów, łamiąc wiele przepisów drogowych.


Na 3 miesiące trafi do aresztu 22-letni obywatel Iraku, który uciekał przed w niedzielny poranek (17.10) policjantami ulicami Białegostoku z prędkością 200 km/h. Mężczyzna w swoim samochodzie przewoził sześć osób, które nielegalnie przekroczyły granicę - mówi rzecznik podlaskich policjantów podinsp. Tomasz Krupa.


Policjantom udało się zatrzymać Irakijczyka dopiero na ul. gen. Andersa w Białymstoku.


Do aresztu trafił też Syryjczyk przewożący osoby nielegalnie przebywające w Polsce.


Tymczasowo aresztowany został również obywatel Syrii, który został zatrzymany przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w sobotę (16.10) w Królowym Moście. W swoim Iveco przewoził 15 osób nielegalnie przebywających na terenie naszego kraju. Przewożone osoby to obywatele Iraku - dodaje podinsp. Tomasz Krupa.


Do 10 lat więzienia grozi obywatelowi Albanii, który usłyszał zarzuty m.in. czynnej napaści na policjanta. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej w okolicach Siemiatycz. W trakcie pościgu m.in. staranował policyjne auto i próbował zepchnąć inny radiowóz z drogi. Policjanci zatrzymali go na ulicach Siemiatycz.


Obywatel Albanii, który został zatrzymany po pościgu przez policjantów w niedzielę (17.10) po 15:00 w Siemiatyczach, został aresztowany na trzy miesiące. Usłyszał trzy zarzuty, w tym zarzut czynnej napaści na policjantów - mówi rzecznik podlaskiej policji podinsp. Tomasz Krupa.


Oprócz czynnej napaści na policjanta mężczyzna usłyszał też zarzuty pomocnictwa przy nielegalnym przekraczaniu granicy i niezatrzymania się do kontroli, za co grozi odpowiednio do 8 i do 5 lat więzienia.


Od początku trwania kryzysu migracyjnego na polsko-białoruskiej granicy podlascy policjanci zatrzymali 136 kurierów przewożących w swoich samochodach ponad 500 osób nielegalnie przebywających w Polsce.

| red: bs, wsz, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlaskie służby zatrzymały kolejne grupy nielegalnych imigrantów

18.10.2021, 07:06

Zatrzymano kolejne grupy imigrantów, którzy prawdopodobnie nielegalnie przekroczyli granicę polsko-białoruską. Funkcjonariusze wykryli w poniedziałek (18.10) rano dwie grupy, które przedostały się do naszego kraju i poruszały autami po drogach w Podlaskiem.


Białostocka prokuratura chce aresztu dla sprawcy śmiertelnego wypadku pod Sochoniami

15.10.2021, 15:42

Prokuratura chce aresztu dla sprawcy śmiertelnego wypadku na drodze krajowej numer 19 pod Sochoniami. Zdaniem śledczych, 23-letni Syryjczyk, który uciekał przed policyjnym pościgiem, mógł być zamieszany w proceder przemytu migrantów nielegalnie przekraczających granicę.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: pexels.com
Z POLICJI
16.07.2024, 14:09, akt. 17.07.2024, 05:45

Kolejny oszukany na "inwestycję w kryptowaluty"


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok