Radio Białystok | Wiadomości | Podlaska policja zatrzymała kolejnych kurierów nielegalnych imigrantów

Podlaska policja zatrzymała kolejnych kurierów nielegalnych imigrantów

21.10.2021, 14:41, akt. 14:46

Policja w Podlaskiem zatrzymała kolejnych kurierów nielegalnych imigrantów. Zatrzymani to obywatele Niemiec, Azerbejdżanu i Polski.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Zespół prasowy podlaskiej policji poinformował w czwartek (21.10) o czterech takich przypadkach zatrzymań w Chrabołach, Haćkach, Hajnówce i Bielsku Podlaskim. Taksówką zatrzymaną w Chrabołach kierował Polak; wiózł dwóch mężczyzn nielegalnie przebywających w Polsce, w aucie jechał też obywatel Iranu, który ma prawo legalnego pobytu na terenie Unii Europejskiej, który również został zatrzymany jako podejrzany o pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy.

W Haćkach zatrzymano Irakijczyka z niemieckim paszportem, który również był kurierem przewożącym dwóch mężczyzn. Jak podała policja, uciekli oni przed przyjazdem policjantów, gdy taksówkarz (jechali taksówką) zatrzymał się na poboczu drogi. Ostatecznie zatrzymali ich, przybyli na miejsce funkcjonariusze i przekazali SG. Imigrantami byli Irakijczyk i Irańczyk.

W Hajnówce policjanci z Gdańska, wspierający przy granicy podlaskich policjantów, zatrzymali obywatela Syrii z niemieckim paszportem, przewożącego obywatelkę Syrii, która nielegalnie przebywała na terytorium RP. W Bielsku Podlaskim policjanci zatrzymali obywatela Azerbejdżanu legalnie przebywającego w Polsce, który wiózł seatem trzech migrantów – obywateli Syrii.

Wszyscy zatrzymani kurierzy podejrzewani są o organizację innym osobom przekraczania granicy RP wbrew przepisom; grozi za to nawet do 8 lat więzienia.

Śląska policja poinformowała w czwartek o działaniach prowadzonych przy granicy z Białorusią przez funkcjonariuszy również z tego regionu. Kilka dni temu policjanci z tego miasta brali udział w zatrzymaniu w Czeremsze busa na numerach rejestracyjnych z Sosnowca, 38-letni Gruzin wiózł w tym aucie 22 nielegalnych imigrantów. Większość z nich zadeklarowała obywatelstwo irackie.

"Początkowo Gruzin tłumaczył, że nie wiedział, kogo przewozi, ale ostatecznie przyznał, że dostał zlecenie na przetransportowanie imigrantów z polsko-białoruskiej granicy do Niemiec. Pasażerowie transita zostali przekazani Straży Granicznej" - podała śląska policja.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


SG: Od początku roku zatrzymaliśmy 1962 osoby, które nielegalnie przekroczyły polsko-białoruską granicę

21.10.2021, 13:56

Od początku roku zatrzymaliśmy 1962 osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę z Białorusi do Polski. W tym 1038 obywateli Iraku i 428 obywateli Afganistanu - powiedziała podczas czwartkowej konferencji rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.


Terytorialsi przy użyciu statków powietrznych pomagają patrolować granicę [wideo]

21.10.2021, 13:05

600 prób nielegalnego przekroczenia granicy udaremnili minionej doby funkcjonariusze na polsko-białoruskim pograniczu. W znajdowaniu grup migrantów pomagają Wojska Obrony Terytorialnej.


Grupa Irakijczyków zatrzymana pod Białowieżą - wśród nich 16 dzieci i kobieta w ciąży

21.10.2021, 12:06

Na Irakijczyków, przebywających w lesie poza strefą stanu wyjątkowego, natrafili działacze grupy "Medycy na Granicy". 

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu LokalnegoWycinka drzew na trasie Białystok - Olmonty, fot. Joanna Szubzda
REGION
23.06.2024, 12:54, akt. 24.06.2024, 10:09

Zakaz wycinki drzew - obszar zwiększony o 100 procent


80. rocznica bitwy pod Czerwonym Borem, 23.06.2024, fot. Paweł Wądołowski
REGION
23.06.2024, 09:03, akt. 14:55

80. rocznica bitwy w Czerwonym Borze

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok