Radio Białystok | Wiadomości | MON: migranci rozbili obóz w rejonie Kuźnicy [wideo]

MON: migranci rozbili obóz w rejonie Kuźnicy [wideo]

8.11.2021, 16:54, akt. 21:50

Służbom MSWiA i żołnierzom udało się zatrzymać pierwszą masową próbę sforsowania granicy obecnie migranci rozbili obóz w rejonie Kuźnicy; są cały czas pilnowani przez białoruskie służby - poinformowało w poniedziałek (08.11) Ministerstwo Obrony Narodowej.

Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej / screen z Twittera
Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej / screen z Twittera

- Służbom MSWiA i żołnierzom udało się zatrzymać pierwszą masową próbę sforsowania granicy. Obecnie migranci rozbili obóz w rejonie Kuźnicy. Są cały czas pilnowani przez białoruskie służby - napisało MON na Twitterze.Wideo z granicy zamieścili też Terytorialsi, którzy w poniedziałek zostali powołani. Żołnierze dwóch podlaskich batalionów Wojsk Obrony Terytorialnej muszą stawić się w jednostce wojskowej najpóźniej o 21:00.
W poniedziałek rano (8.11) media obiegła informacja o dużej grupie migrantów, która planuje przekroczyć granicę Białorusi z Polską. Migranci znajdują się w okolicy przejścia granicznego w Kuźnicy. Próbowali siłowo wejść na terytorium Polski.Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało na Twitterze ok. godz. 13, że "polskie służby udaremniły próbę siłowego przedarcia się na polską stronę przez migrantów na południe od przejścia granicznego w Kuźnicy". "Sytuacja została opanowana" - podkreślił resort.

MSWiA opublikowało też dwa nagrania, na których widać funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej i żołnierzy stojących wzdłuż ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Po drugiej stronie, na terytorium Białorusi, widać grupę migrantów.

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało potem, że w rejonie Kuźnicy dochodzi do kolejnych prób forsowania granicy przez migrantów. MON zamieściło na Twitterze po południu nagranie, na którym widać, jak grupa migrantów niszczy zabezpieczenia granicy, rzucając na nie m.in. kłodami, a jeden mężczyzna nożycami przecina zasieki. Funkcjonariusze wobec osób forsujących granicę używają gazu.

W innym wpisie MON opublikowało zdjęcie białoruskich funkcjonariuszy stojących w pobliżu ogrodzenia na granicy. "Wydarzenia w rejonie Kuźnicy odbywają się w obecności i pod kontrolą białoruskich służb" - podkreśliło ministerstwo.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn rano zamieścił na Twitterze film, na którym widać było, jak wzdłuż drogi maszerowała grupa kilkuset osób z bagażami. Jak wtedy podkreślił, to największa do tej pory próba masowego siłowego wejścia na teren Polski.

źródło: PAP | red: mag, zmj, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Eskalacja na granicy z Białorusią - 08.11.2021

8.11.2021, 16:12

Kilka tysięcy migrantów próbuje od rana dostać się do Polski w okolicach przejścia granicznego w Kuźnicy. Dziś (08.11) na polsko-białoruskiej granicy wzrosło napięcie na tle kryzysu migracyjnego.


Żołnierze z 1. Podlaskiej Brygady OT zostali wezwani do swoich jednostek w trybie alarmowym

8.11.2021, 15:30

Żołnierze dwóch podlaskich batalionów Wojsk Obrony Terytorialnej muszą stawić się w jednostce wojskowej najpóźniej o 21:00. W poniedziałek (08.11) w związku z tym, co dzieje się na granicy białorusko - polskiej, wprowadzono podwyższony alert gotowości tej formacji. Obowiązuje on do odwołania.


MON: Kolejne próby forsowania granicy przez migrantów w rejonie Kuźnicy [wideo]

8.11.2021, 14:48

Ministerstwo Obrony Narodowej informuje o kolejnych próbach forsowania granicy przez migrantów w rejonie Kuźnicy. Na opublikowanym przez MON nagraniu widać, jak mężczyzna po stronie białoruskiej przecina nożycami ogrodzenie na granicy. Polscy mundurowi wobec forsujących używają gazu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

W Supraślu trwa 10. edycja EKOFORUM, fot. Marcin Gliński
REGION
13.06.2024, 12:07, akt. 12:34

W Supraślu trwa 10. edycja EKOFORUM


źródło: pexels.com
POLICJA
12.06.2024, 15:34, akt. 13.06.2024, 06:52

Nabrany na kryptowaluty stracił 160 tysięcy złotychźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok