Radio Białystok | Wiadomości | W siemiatyckim szpitalu trwają ostatnie prace przy budowie pracowni rezonansu magnetycznego

W siemiatyckim szpitalu trwają ostatnie prace przy budowie pracowni rezonansu magnetycznego

autor: Marcin Mazewski

28.11.2021, 07:18, akt. 07:23

W Szpitalu Powiatowym w Siemiatyczach trwają ostatnie prace przy budowie pracowni rezonansu magnetycznego. Zbudowana jest już m.in. klatka Faradaya. Niebawem z Niemiec dotrze nowy i nowoczesny sprzęt do diagnostyki.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski


- To bardzo nowoczesny rezonans, co mnie bardzo cieszy i cieszy pewnie mieszkańców powiatu, bo nie będą musieli jeździć do innych miejscowości, m.in. do Choroszczy, do Białegostoku, ale będą mogli tutaj na miejscu wykonać diagnostykę - nowoczesnym i bezpiecznym urządzeniem - mówi starosta siemiatycki Marek Bobel.

Z nowoczesnej aparatury w siemiatyckiej placówce będą mogli korzystać pacjenci szpitala, ale także osoby ze skierowaniami z zewnątrz.

- Jest to urządzenie, które stanowi dla szpitala bardzo dobre narzędzie diagnostyczne. Głównie w wymiarze pacjentów ortopedycznych, neurologicznych, urologicznych, ale też chirurgicznych i internistycznych, gdzie te tkanki miękkie, w głównej mierze tkanki kostne, stawy będą badane. Jest to urządzenie bardzo nowoczesne - mówi dyrektor szpitala Andrzej Szewczuk.

Koszt stworzenia pracowni wraz z wyposażeniem w nowoczesne urządzenie to 4 miliony 200 tys. złotych. Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Oficjalne otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego zaplanowano na 20 grudnia.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nowoczesne urządzenie do biopsji prostaty kupił Szpital Wojewódzki w Białymstoku

12.04.2021, 14:58

Pacjenci mają szansę na dokładniejszą diagnostykę, dodatkowo narażeni są na mniej powikłań po zabiegu. Nowoczesne urządzenie do biopsji gruczołu krokowego kupił Szpital Wojewódzki w Białymstoku.


Szpital Powiatowy w Siemiatyczach będzie miał rezonans magnetyczny

3.04.2021, 07:21

To jedna z największych inwestycji w tej placówce. Szpital Powiatowy w Siemiatyczach dostał ponad 5,6 mln zł na zakup pierwszego w historii rezonansu magnetycznego i utworzenie oddziału ortopedycznego. Pieniądze na ten cel przyznał Zarząd Województwa Podlaskiego.


13 mln zł więcej trafi do podlaskich szpitali w związku z rosnącymi kosztami świadczeń

24.04.2019, 14:07

13 mln zł więcej dostaną łącznie podlaskie szpitale finansowane w ramach sieci szpitali po decyzji ministra zdrowia w związku z rosnącymi kosztami świadczeń – poinformowano w środę (24.04) w oddziale NFZ w Białymstoku. 6,5 mln zł z tej kwoty dostaną szpitale powiatowe.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATRfot. Marta Sołtys
AUGUSTÓW
10.08.2022, 12:55, akt. 13:10

W Augustowie powstał kolejny mural

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok