Radio Białystok | Wiadomości | Prawdopodobnie jeszcze w grudniu kierowcy będą mogli przejechać fragmentem obwodnicy Łomży

Prawdopodobnie jeszcze w grudniu kierowcy będą mogli przejechać fragmentem obwodnicy Łomży

autor: Paweł Wądołowski

30.11.2021, 15:05, akt. 15:09

Jeszcze w grudniu kierowcy najprawdopodobniej będą mogli przejechać fragmentem obwodnicy Łomży. Firma, która realizuje inwestycje chce ją zakończyć kilka miesięcy przed terminem - mówi rzecznik białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rafał Malinowski.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski


Łomżę będą mogli ominąć kierowcy jadący od strony Zambrowa drogą krajową nr 63. Na kilkukilometrowym fragmencie będzie ona poprowadzona nowym przebiegiem.

Wykonawca ma termin umowny do marca przyszłego roku. Natomiast czyni starania, żeby jeszcze w grudniu oddać nowy odcinek drogi krajowej numer 63 od istniejącej drogi krajowej w rejonie Wygody do drogi ekspresowej S61. Czyli do węzła Łomża Południe. W docelowym układzie, wszyscy jadący ze strony Zambrowa na północny-wschód ominą Łomżę, zamiast przejeżdżać przez jej centrum, tak jak dotychczas 

- mówi Rafał Malinowski.

Także w grudniu gotowy będzie odcinek tarasy S61 od węzła Łomża Południe, czyli od Konarzyc, do węzła Łomża Zachód w okolicy miejscowości Chojny. Ale kierowcy nie będą mogli z niego korzystać, bo drugi z tych węzłów nie jest jeszcze wybudowany.

Jest to ponad siedmiokilometrowej długości odcinek drogi ekspresowej, dwujezdniowej. W tej chwili droga dochodzi do przyszłego, planowanego węzła Łomża Zachód, który to węzeł będzie realizowany w ramach zadania: węzeł Zachód-węzeł Kolno 

- mówi Rafał Malinowski.

Firma, która wygra przetarg na budowę ostatniego odcinka obwodnicy Łomży, ma zacząć pracę właśnie od budowy tego węzła.

Budowa nowego odcinka drogi krajowej nr 63 i fragmentu trasy S61  kosztowała dwieście osiemnaście milionów złotych. Większość tej kwoty to unijne dofinansowanie.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Siedem ofert w przetargu na budowę obwodnicy Łomży

30.09.2021, 17:16

Siedem firm i konsorcjów chce wybudować obwodnicę Łomży (razem z mostem), która ma być fragmentem trasy Via Baltica. Tyle ofert wpłynęło w przetargu, który ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku - powiedział Polskiemu Radiu Białystok jej rzecznik Rafał Malinowski.


Prawdopodobnie jeszcze w tym roku gotowy będzie odcinek trasy Via Baltica w okolicach Łomży

31.08.2021, 18:40

Jeszcze w tym roku najprawdopodobniej będziemy mogli pojechać kolejnym fragmentem trasy Via Baltica.


GDDKiA ogłosiła nowy przetarg na odcinek Via Baltica - obwodnicę Łomży

23.07.2021, 18:55

Ogłoszono nowy przetarg na budowę obwodnicy Łomży. Było to konieczne, bo firma która wygrała poprzedni przetarg, nie rozpoczynała prac budowlanych, mimo że miała wszystkie niezbędne pozwolenia.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATRfot. Marta Sołtys
AUGUSTÓW
10.08.2022, 12:55, akt. 13:10

W Augustowie powstał kolejny mural

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok