Radio Białystok | Wiadomości | Mikołaj z Rovaniemi w niedzielę odwiedzi Białystok

Mikołaj z Rovaniemi w niedzielę odwiedzi Białystok

3.12.2021, 14:25, akt. 14:48

Mikołaj z Rovaniemi spotka się w niedzielę (5.12) w Białymstoku z dziećmi, karetą przejedzie także ulicami miasta, bo z powodu pandemii nie będzie spotkania przy miejskiej choince – poinformowali w piątek zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki i honorowy konsul Finlandii Andrzej Parafiniuk.

Mikołaj z Rovaniemi w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Mikołaj z Rovaniemi w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

Mikołaj z Rovaniemi w Laponii – Joulupukki – odwiedzał Białystok w poprzednich latach. Z powodu pandemii takiej wizyty nie było w 2020 r. Do 2019 r. było siedem takich wizyt.

"Dzieci bardzo czekają na mikołaja, wszyscy zresztą w tej całej sytuacji pandemicznej bardzo mocno potrzebujemy dobrych uczuć, które towarzyszą właśnie przyjazdowi mikołaja" – powiedział na konferencji prasowej w centrum Białegostoku honorowy konsul Finlandii w mieście Andrzej Parafiniuk, zapowiadając spotkania zaplanowane na 5 grudnia.

Parafiniuk poinformował, że mikołaj odwiedzi dzieci, pacjentów onkologicznych w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku (organizatorzy z Fundacji Pomóż Im poinformowali już wcześniej, że mikołaj będzie rozmawiał z dziećmi pod oknami szpitala), spotka się także z niepełnosprawnymi dziećmi podopiecznymi stowarzyszenia Jasny Cel, będzie z wizytą w dobroczynnej Fundacji Rodziny Czarneckich, spotka tam także dzieci funkcjonariuszy policji, pracujących przy ochronie granicy. Dodał, że Mikołaj spotka się także z dziećmi, które uczestniczyły w konkursie, w którym nagrywały filmiki o tematyce świątecznej.

"Ponieważ mam bardzo dużo sygnałów, że mieszkańcy chcą się spotkać z mikołajem, a obostrzenia pandemiczne nie pozwalają na tradycyjne już spotkanie ze sceną, ze śpiewaniem kolęd, poprosiliśmy mikołaja, żeby można było spotkać się choćby na wspólnym spacerze. Między 17:00 a 18:00 mikołaj przejedzie swoją białą karetą z białymi końmi po ulicach Białegostoku, oczywiście z zachowaniem odpowiedniego bezpieczeństwa (pandemicznego). Będzie można się z nim spotkać, pomachać, życzyć sobie dobrych świąt" – powiedział Parafiniuk.

Przejazd zacznie się w centrum miasta, w rejonie Rynku Kościuszki. Mikołaja będzie można spotkać na ulicy Lipowej, w rejonie kościoła św. Rocha, w miejscach w centrum, gdzie miasto przygotowało i uruchomi iluminacje świąteczne. Przejazd mikołaja będzie transmitowany w internecie na profilach miasta Białystok w mediach społecznościowych.

Zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki poinformował, że w sobotę po południu w centrum miasta rozpocznie się jarmark świąteczny przed ratuszem, który potrwa do 22 grudnia. Na kilkunastu stoiskach będzie można kupić produkty żywnościowe, ale też prezenty i świąteczne ozdoby.

Rudnicki zaprosił mieszkańców do niedzielnego spaceru po centrum miasta, gdzie przygotowano iluminacje świąteczne, w tym m.in. na około 110 drzewach na ulicy Lipowej i Suraskiej. Posłuchaj rozmowy z Joulupukki w Radiu Białystokźródło: PAP | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Po mikołajkach - Białystok odwiedził Mikołaj z Rovaniemi

9.12.2019, 14:35

Dzień dobry! Tu Bajkowy południk po mikołajkach.


Świąteczny Białystok [zdjęcia]

5.12.2019, 10:07

Od 1 grudnia, kiedy Mikołaj z Rovaniemi oficjalnie włączył świąteczne oświetlenie, centrum Białegostoku wygląda bajecznie.


Siódma wizyta Mikołaja z Rovaniemi w Białymstoku [zdjęcia]

2.12.2019, 13:46

Kilkaset dzieci, w tym m.in. podopieczni placówek świadczących im pomoc, mali pacjenci oraz te, które przyszły na Rynek Kościuszki, spotkały w niedzielę (1.12) w Białymstoku Mikołaja z Rovaniemi w Laponii. To siódma jego wizyta w mieście na zaproszenie konsula honorowego tego kraju w Białymstoku.


Ponad 500 osób - dzieci i dorosłych - wzięło udział w III Biegu Mikołajkowym w Białymstoku [zdjęcia]

1.12.2019, 08:10

Gościem specjalnym biegu był Mikołaj z Rovaniemi.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BERLIOZ | RAVEL | GERSHWIN

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Konferencja szkoleniowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok