Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 600 tysięcy osób skorzystało z obiektów Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w minionym roku

Ponad 600 tysięcy osób skorzystało z obiektów Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w minionym roku

autor: Renata Reda

1.01.2022, 11:36, akt. 11:40

Była wyższa frekwencja niż w 2020 roku, ale wciąż o wiele niższa przed epidemią koronawirusa. Z obiektów Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w 2021 roku skorzystało ponad 600 tysięcy osób. W roku przed pandemią obiekty odwiedziło milion osób.

źródło: BOSiR
źródło: BOSiR

W pełni nie mogły działać trzy pływalnie BOSiR-u

Z powodu epidemii i obostrzeń sanitarnych w pełni nie mogły działać trzy pływalnie BOSiR-u. Były czynne z przerwami lub w ograniczonym zakresie. Przez kilka miesięcy odwiedziło je ponad 431 tys. osób. To o 81 tys. więcej niż w 2020 roku, ale aż o 220 tys. mniej niż w 2019 roku.

Najchętniej odwiedzanym jest nieustannie Pływalnia Rodzinna przy ul. Stromej. W minionym roku było tu prawie 240 tys. pływaków.

Miejscem, które najmniej dotknęły restrykcje związane z koronawirusem jest Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy”. Na tle poprzednich sezonów kąpielowych ostatni jest udany. W wakacje plażę miejską odwiedziło prawie 97 tys. osób.

Od dwóch lat rośnie popularność białostockiego miejsca postoju kamperów i pola namiotowego. Tylko w wakacje odnotowano tam ponad 2 tysiące noclegów – o 85 więcej niż w roku poprzednim.

Zespół Obiektów Sportowych „Zwierzyniec” tworzą cztery obiekty: Stadion Lekkoatletyczny, Lodowisko, Hotel BOSiR i Tor Białystok. Lodowisko przy ul. 11 Listopada w formie ogólnodostępnej ślizgawki zaczęło funkcjonować dopiero we wrześniu. W ciągu prawie czterech miesięcy ze ślizgawki skorzystało prawie 47 tys. osób.

Ze Stadionu Lekkoatletycznego w przeważającej części korzystają lekkoatleci – w poprzednim roku było to prawie 29 tys. wejść. W 47 imprezach sportowych uczestniczyło ponad 7 tys. zawodników.

Lepsze obłożenie niż ubiegłym roku miał Hotel BOSiR przy ul. Wołodyjowskiego. W minionym roku odnotowano tu ponad 7,6 tys. noclegów. W 2020 roku było ich nieco ponad 4,5 tys.

Tor Białystok to obiekt o charakterze otwartym, który w 2021 r. odwiedziło ponad 4 tys. osób. Wśród nich byli kierowcy aut, gokartów, motocykli, a także debiutujący na tym obiekcie kolarze.  


Na obiektach sportowych obowiązują limity osób

Aktualnie na obiektach sportowych obowiązują limity osób - do 30% obłożenia obiektu. Nie dotyczą one osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19. Osoby, które nie okażą zaświadczenia o szczepieniu, są wliczane do limitu obłożenia obiektu.

Od 15 grudnia na Pływalni Sportowej to 36 osób, na Pływalni Rodzinnej - 45 osób, na Pływalni Kameralnej - 9 osób, a na Lodowisku - 90 osób. Okazanie zaświadczenia jest dobrowolne i nieobowiązkowe. Pracownicy obsługi jedynie proszą o okazanie takiego dokumentu. Zaświadczenie jest dostępne w Internetowym Koncie Pacjenta lub w punkcie szczepień.

Obiekty sportowe BOSiR działają w reżimie sanitarnym. We wszystkich obiektach sportowych BOSiR obowiązkowe jest noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Milionowy klient odwiedził pływalnię przy ul. Stromej w Białymstoku

24.09.2021, 09:52

Pływalnię Rodzinną przy ul. Stromej w Białymstoku odwiedził milionowy klient.


Polacy znów mogą korzystać z siłowni i klubów fitness

28.05.2021, 07:14

Na ten dzień z wytęsknieniem czekało wielu fanów aktywnego wypoczynku. Po wielu tygodniach lockdownu, Polacy ponownie mogą legalnie korzystać z siłowni i klubów fitness.


Więcej osób może korzystać z pływalni miejskich w Białymstoku

28.07.2020, 08:05

Rząd zniósł limity osób na basenach, a także na zajęciach pływackich. Dzięki temu obiekty Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mogą działać na takich zasadach, jak przed pandemią koronawirusa.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok