Radio Białystok | Wiadomości | W Ciechanowcu powstała strzelnica - będą z niej korzystać uczniowie klas mundurowych i mieszkańcy

W Ciechanowcu powstała strzelnica - będą z niej korzystać uczniowie klas mundurowych i mieszkańcy

autor: Adam Dąbrowski

9.01.2022, 13:28, akt. 19.01.2022, 15:14

Nowa strzelnica w Ciechanowcu będzie służyć przede wszystkim uczniom klas wojskowych, ale raz w tygodniu korzystać będą mogli z niej wszyscy zainteresowani.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Strzelnica kosztowała ponad 260 tys. zł, z czego 195 tys. to dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach programu "Strzelnica w każdym powiecie".


- Jest to wyjątkowa strzelnica, ponieważ z tego programu w Polsce są tylko dwie strzelnice pneumatyczne, a nie laserowe. Strzelnica została tak zaprojektowana, że ma pięć stanowisk strzeleckich, każde ma minimum 11 metrów do oddania strzału z możliwością przesunięcia o 4 metry do tyłu, więc maksymalna odległość strzału to aż 15 metrów - mówi dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu Łukasz Godlewski.


Strzelnica znajduje się w specjalnie pogłębionej piwnicy internatu szkolnego przy ul. Kościelnej. Na jej wyposażeniu znalazły się m.in. wysokiej klasy karabinki sportowe.


- Strzał co do zasady odzwierciedla strzał z broni normalnej, palnej z tą różnicą, że śrutem nie można zrobić większej krzywdy. Oczywiście jest kulochwyt, ściany boczne są zabezpieczone przed rykoszetem. Dodatkowo są pomieszczenia sanitarne i magazynowe - wymienia dyrektor.


Wybudowana przez powiat wysokomazowiecki strzelnica powstała w Ciechanowcu, ponieważ w tamtejszej szkole jest najwięcej klas przygotowania wojskowego. Uczniowie będą tam ćwiczyć przez cztery dni w tygodniu, piąty dzień przeznaczony będzie dla wszystkich zainteresowanych.

Korzystanie z obiektu będzie bezpłatne. Strzelający będą musieli zapłacić tylko za naboje - nieco ponad 2 zł za 20 sztuk. Oficjalne otwarcie strzelnicy zaplanowano na koniec stycznia.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Policjanci znaleźli ciało poszukiwanego mieszkańca gminy Ciechanowiec

16.12.2021, 09:29

Znaleziono ciało poszukiwanego mieszkańca gminy Ciechanowiec. To kierownik Muzeum Weterynarii w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. - Mężczyzna pierwszego grudnia wyszedł z domu i od tego czasu nie było z nim kontaktu - mówi starszy aspirant Anna Zaremba z wysokomazowieckiej policji.


Unikatowy, przedwojenny ciągnik kupiło Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu [zdjęcia]

17.11.2021, 15:22

Ciągnik Lanz Acker-Bulldog HP 12 Knicklenker z 1926 r. wzbogacił zbiory techniki rolniczej Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.


Na strzelnicy w Białymstoku można bezpłatnie postrzelać z karabinu pneumatycznego i skorzystać z porad trenerów

11.09.2021, 11:58

To okazja, by spróbować swoich sił i być może zainteresować się strzelectwem.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok