Radio Białystok | Wiadomości | Oddano do użytku most na rzece Ełk w Szymanach

Oddano do użytku most na rzece Ełk w Szymanach

14.01.2022, 19:01, akt. 19:08

Jest nowoczesny i bezpieczny. Most na rzece Ełk w podgrajewskich Szymanach oficjalnie przekazano w piątek (14.01) do użytku.

fot.: Kamil Timoszuk / Wrota Podlasia
fot.: Kamil Timoszuk / Wrota Podlasia


0:00
0:00
Oddano do użytku most na rzece Ełk w Szymanach - relacja Pawła Wądołowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Celem przedsięwzięcia było przede wszystkim usprawnienie połączenia dróg krajowych nr 65 i 61 oraz umożliwienie kierowcom ominięcia, mocno  obciążonego ruchem, centrum Grajewa. Teraz część samochodów – jadących  np. do Białegostoku od strony Rajgrodu – będzie mogła swobodnie przejechać przez Szymany.

- W miejsce zdegradowanego mostu powstał nowoczesny, wspaniały  obiekt. To doskonała obwodnica Grajewa, a jednocześnie most, który łączy  dwie drogi krajowe bardzo ważne dla województwa – mówił podczas otwarcia wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś.

Wicemarszałek podkreślił, że przebudowa mostu w Szymanach jest kolejnym przykładem znakomitej współpracy samorządu z rządem.

- To również wpisuje się w plany infrastruktury drogowej samorządu województwa – dodał i przypomniał, że inwestycje drogowe są jednym z  priorytetów obecnego zarządu.

Powiat grajewski na realizację przedsięwzięcia pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 3,5  mln zł oraz uzyskał środki finansowe z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości blisko 580 tys. zł. Pozostałe koszty zostały pokryte w równej części przez powiat grajewski i gminę Grajewo.

Starosta grajewski Waldemar Remfeld podkreślał, że lokalne samorządy na inwestycję wydały ze swoich budżetów stosunkowo niewiele – po około 52 tys. zł.

To naprawdę cieszy, że udało nam się pozyskać wsparcie z budżetu państwa. To jest strategiczna inwestycja dla naszego powiatu. Most jest dwupasmowy, wcześniej był jednokierunkowy. I co najważniejsze, do tego  mostu jest infrastruktura drogowa: chodniki po obu stronach i wykonane w  miejscowości Szymany 200 metrów drogi asfaltowej 

- wymieniał Waldemar Remfeld.

Satysfakcji z zakończonej inwestycji również nie krył wójt Grajewa Stanisław Szleter. Zaznaczył, że most będzie służył mieszkańcom całego powiatu, choć – jak mówił – z pewnością przepustowość i nośność obiektu zwiększy ruch w Szymanach.

– My, jako zarządcy dróg powiatowych i gminnych, zadbamy o organizację ruchu tak, aby to bezpieczeństwo zapewnić – zaznaczył.

Dzięki przebudowie mostu poprawił się też dojazd samochodów ciężarowych (bez ograniczeń tonażowych) do gospodarstw rolnych oraz przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych w Szymanach.

Trzyprzęsłowy most o stalowo-żelbetonowej konstrukcji ma 48,60 m długości i 9,66 m szerokości.

W  uroczystości oficjalnego oddania do użytku mostu w Szymanach uczestniczyli lokalni samorządowcy, a także m.in. radna wojewódzka Wanda  Mieczkowska i podlascy parlamentarzyści: Kazimierz Gwiazdowski i  Dariusz Piontkowski. 

źródło: www.wrotapodlasia.pl | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Co dalej z mostem w w Suchej Rzeczce?

21.12.2021, 11:22

Drewniany most w Suchej Rzeczce w gminie Płaska znajduje się w złym stanie. Może więc być zamknięty dla ruchu.


Wybrano nowego wykonawcę obwodnicy Łomży

15.12.2021, 15:57

Konsorcjum firm NDI złożyło najkorzystniejszą ofertę na wybudowanie obwodnicy Łomży, która będzie częścią drogi ekspresowej S61.


W Choroszczy oddano do użytku most na rzece Horodniance

16.09.2021, 16:50

To inwestycja, która ułatwi dojazd wielu mieszkańcom gminy. W Choroszczy oddano do użytku most na rzece Horodniance i kawałek łącznika między ulicami Piłsudskiego i Białostocką.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Fotolia.com
26.05.2022, 07:09, akt. 07:18

26 maja - świętujemy Dzień Matkiźródło: stock.adobe.com
26.05.2022, 19:33, akt. 27.05.2022, 09:59

Podlaskie samorządy wyróżnione za innowacyjność


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok