Radio Białystok | Wiadomości | Białostoccy strażacy chcą zbudować strażnicę przy ul. Plażowej

Białostoccy strażacy chcą zbudować strażnicę przy ul. Plażowej

autor: Wojciech Szubzda

16.01.2022, 06:53, akt. 06:58

Nową strażnicę chcą zbudować białostoccy strażacy. Mają już działkę przy ul. Plażowej, w tym roku chcą ogłosić przetarg na projekt budynku.

Fotolia.com
Fotolia.com

Strażacy w tamtej części Białegostoku stacjonują w siedzibie jednej z fabryk, ale potrzebny jest nam nowy budynek - mówi komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku st. bryg. Paweł Ostrowski.

- Obiekty, w których jesteśmy obecni na Dojlidach, zakład, stara się - przy współpracy z nami utrzymywać, ale sami nie możemy inwestować w te obiekty. Wiadomo, że bytność tam strażaków zależy od koniunktury na rynku, dlatego chcemy tam zbudować własną strażnicę - mówi st. bryg. Paweł Ostrowski.

St. bryg. Paweł Ostrowski dodaje, że strażacy są bardzo potrzebni na osiedlu Dojlidy.

- W tamtej części Białegostoku powstałaby "dziura" gdyby nie było tam strażaków. Zwróćmy uwagę, że tam jest park naukowo-technologiczny, strefa przemysłowa, rozbudowuje się duże osiedle Dojlidy Górne. Musimy mieć zapewniony krótki czas dojazdu do tych miejsc i musimy mieć zapewnione tam stacjonowanie - podkreśla st. bryg. Paweł Ostrowski.

Na razie nie wiadomo, ile może kosztować nowy budynek strażaków.

W Białymstoku są cztery Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej. Znajdują się przy ul. Warszawskiej, gen. Andersa, Przędzalnianej i Transportowej. Piąta jednostka podległa pod Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku znajduje się w Łapach.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Strażacy-ochotnicy z Supraśla mają nową salę konferencyjno-szkoleniową

15.01.2022, 18:55

Sala znajduje się w miejscowej remizie, są tam też pomieszczenia socjalne i biurowe, które wyremontowała gmina Supraśl. Jest też miejsca dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


Strażacy ze Starego Laskowca mają nowy wóz

14.01.2022, 18:03

To pierwszy nowy samochód dla OSP w gminie Zambrów – strażacy ze Starego Laskowca mają średni samochód ratowniczo-gaśniczy.


Suwalscy strażacy uratowali życie małemu chłopcu

12.01.2022, 16:11

Suwalscy strażacy uratowali życie niemowlęciu. Do nietypowego zdarzenia doszło w środę (12.01) na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przy ul. Mickiewicza.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok