Radio Białystok | Wiadomości | Podlascy prawnicy przyłączają się do akcji bezpłatnego wsparcia prawnego uchodźców z Ukrainy

Podlascy prawnicy przyłączają się do akcji bezpłatnego wsparcia prawnego uchodźców z Ukrainy

autor: Ryszard Minko

2.03.2022, 10:48, akt. 11:15

Rozszerzają się formy pomocy dla uciekających przed wojną Ukraińców. Poza pomocą humanitarną podlascy prawnicy przyłączają się do ogólnopolskiej akcji bezpłatnego wsparcia prawnego.

Fotolia.com
Fotolia.com

Za chwilę w Białymstoku powstanie specjalny punkt, w którym będziemy pomagać uchodźcom – mówi adwokat Anna Jaczun z Okręgowej Rady Adwokackiej w Białymstoku. Na początek planowane jest udzielanie porad dotyczących legalizacji pobytu i zatrudnienia. Później także sprawy związane z edukacją dzieci i np. wynajęciem mieszkania – wylicza adwokat.

Pomoc prawną Ukraińcom oferują też studenci Uniwersytetu w Białymstoku. Na wydziale prawa już działa Studencka Poradnia Prawna, w której dyżurują studenci posługujący się językiem rosyjskim – mówi koordynatorka poradni Sylwia Łazuk.

By pomoc była skuteczna, białostoccy prawnicy poszukują osób posługujących się językiem ukraińskim, białoruskim lub rosyjskim, by w formie wolontariatu pomagać w tłumaczeniach. Zainteresowani powinni się zgłaszać na maila ajaczun@adwrp.pl.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoczanie manifestowali solidarność z Ukrainą [zdjęcia]

1.03.2022, 20:05

Mieli ze sobą ukraińskie flagi i transparenty z hasłami potępiającymi rosyjski atak. Około 300 osób zebrało się przed białostockim ratuszem, by wyrazić swoją solidarność z Ukrainą i potępić inwazję Putina.


Dwoje dzieci z kijowskiego szpitala trafi do UDSK w Białymstoku

1.03.2022, 16:14

Pierwsi pacjenci z ogarniętej wojną Ukrainy dotrą do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Jak mówi dyrektor szpitala prof. Anna Wasilewska, będą to dzieci chore onkologicznie.


Pomoc uchodźcom z Ukrainy na granicy polsko-ukraińskiej 01.03.2022

1.03.2022, 14:52

Ihar Pałynski to białoruski dziennikarz. Kilka miesięcy temu zmuszony był z przyczyn politycznych opuścić Białoruś razem z rodziną. Zamieszkał w Białymstoku gdzie pracuje w medialnym projekcie „Most”. W niedzielę kierując się impulsem postanowił pojechać na granicę polsko-ukraińską.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok