Radio Białystok | Wiadomości | Koncerty, spektakle i zbiórki pieniędzy - w Białymstoku instytucje kulturalne włączają się w pomoc Ukrainie

Koncerty, spektakle i zbiórki pieniędzy - w Białymstoku instytucje kulturalne włączają się w pomoc Ukrainie

autor: Olga Gordiejew

4.03.2022, 14:46, akt. 15:27

Monumentalne dzieło oratoryjne "Stabat Mater”, mistrza włoskiej opery Gioacchino Rossiniego, wykonają w piątek wieczorem (4.03) artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej. To jedno z kilku wydarzeń kulturalnych, które odbędą się w ten weekend w Białymstoku.

fot. Olga Gordiejew
fot. Olga Gordiejew

"Stabat Mater” w OiFP

Orkiestrę i chór poprowadzi Mirosław Jacek Błaszczyk. Partie solowe wykonają Anna Wolfinger, Joanna Motulewicz, Rafał Bartmiński i Tomasz Rak. 

To przejmujące dzieło pasyjne zespół białostockiej opery postanowił zadedykować walczącej o wolność Ukrainie. Początek koncertu o 19:00.


Zbiórka i koncert w spodkach PIK

A już jutro (5.03) w spodkach Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku - zbiórka i koncert na rzecz pomocy Ukrainie. 

Pieniądze, które wrzucimy do puszek Caritas - będą przekazane na zakup żywności, środków higienicznych, koców, śpiworów, materacy czy kuchni polowych dla ukraińskiej ludności. 

Na scenie wystąpią: grupa wokalna Zespołu Pieśni i Tańca "Kurpie Zielone” z repertuarem pieśni z Podlasia i Suwalszczyzny, Dobryna - która zaprezentuje autentyczny folklor ukraiński z Podlasia i Ukrainy oraz folk&rockowy zespół Hoyraky. 

Folkowo i folklorystycznie dla Ukrainy jutro w spodkach o 19:00.


Propozycja BTL-u

Białostocki Teatr Lalek zagra w ramach akcji PCK #napomocUkrainie. W niedzielę (6 marca) BTL zagra dwa spektakle za darmo.

Tego dnia zamiast kupować bilety na przedstawienie, wrzucamy datek na rzecz pomocy Ukrainie do puszki wolontariusza Polskiego Czerwonego Krzyża w teatrze. 

W ten sposób Białostocki Teatr Lalek włącza się w zbiórkę środków finansowych, organizowaną przez Polski Czerwony Krzyż pod hasłem #napomocUkrainie. W ramach akcji #napomocUkrainie zobaczymy da spektakle: 

→ „Andersen Kosmiczny Agent” w reż. Ewy Piotrowskiej, o 15:30

→ „3 x M, czyli Moniuszko – Miłość – Miraże” w reż. Bernardy Bieleni, o 18:00.


Akcja w klubie Fomo

"24 godziny dla Ukrainy" - to artystyczna i pomocowa akcja, która zacznie się w białostockim klubie Fomo w niedzielę (6.03) o 8:00 rano i potrwa dobę. 

Będą zbierane pieniądze i dary dla potrzebujących, zapewniony zostanie dyżur psychologów dla osób dotkniętych tragedią. 

Zagra kilkunastu artystów związanych ze sceną podlaską, z klubem FOMO i festiwalem Up To Date m.in DJ Czarek, Dtekk, Kinga Agaciak, Maciej Korsan, Mifi czy Sashka. Będzie można też odpoczać lub nawet pospać przy muzyce ambient podczas jednej z części tego wydarzenia - sleeping concert. 

Całość transmitowana będzie online - szczegóły na profilu Facebookowym klubu Fomo


Ensemble Quattro Voce zaśpiewa dla Ukrainy

Ensemble Quattro Voce zaśpiewa dla Ukrainy. 

Na koncercie "Solidarni z  Ukrainą, w niedzielę (6.03) o 17:00 w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej przy ulicy Świętojańskiej w Białymstoku, zabrzmi ukraińska klasyka. 

W programie koncertu - pieśni twórcy ukraińskiej opery narodowej Mykoły Łysenki oraz muzyka cerkiewna osiemnastowiecznego ukraińskiego kompozytora Maksyma Berezowskiego.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białystok oferuje wsparcie miastu Łuck na Ukrainie

4.03.2022, 12:28

Łuck jest miastem partnerskim Białegostoku od 2013 roku.


Do Białegostoku trafiły dzieci z ukraińskich, rodzinnych domów dziecka

4.03.2022, 11:01

Młodsi cieszą się, że są w nowym miejscu – starsi przeżywają traumę po ucieczce przed bombardowaniami. Do Białegostoku przyjechała 28-osobowa grupa ukraińskich dzieci i opiekunów z domów dziecka w Dnieprze i Kramatorsku na wschodzie Ukrainy.


"Solidarni z Ukrainą. Wspieramy Ukrainę" - koncert w Białymstoku

13.03.2022, 10:27

W niedzielę, 13 marca odbędzie się koncert "Solidarni z Ukrainą. Wspieramy Ukrainę" w białostockim Pubie Sześcian. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc ukraińskim uchodźcom w Polsce.


Strażacy z Suchowoli przekazali na Ukrainę wóz strażacki

4.03.2022, 09:33

Samochód, który do tej pory służył strażakom ochotnikom, zawieziono bezpośrednio do jednego z partnerskich miast. Strażacy przekazali też m.in. sprzęt medyczny, noktowizory i powerbanki.


Suwałki dla Ukrainy - Od serca do serca

10.03.2022, 08:42

10 marca Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert charytatywny na rzecz ofiar zbrojnej rosyjskiej napaści na Ukrainę. Wystąpią ukraiński zespół Wyszywanka, Studio Piosenki Beciaki, Suwalskie Starszaki, Srebrne Pierwiosnki oraz młodzi tancerze ze Studia Tańca Radość z SOK.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok