Radio Białystok | Wiadomości | W Krzyżewie otwarto oddział rehabilitacyjny Szpitala w Wysokiem Mazowieckiem

W Krzyżewie otwarto oddział rehabilitacyjny Szpitala w Wysokiem Mazowieckiem

autor: Adam Dąbrowski

21.04.2022, 07:02

Stacjonarny oddział rehabilitacyjny Szpitala w Wysokiem Mazowieckiem oficjalnie otwarto w środę (20.04) w Krzyżewie.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski


0:00
0:00
W Krzyżewie otwarto oddział rehabilitacyjny Szpitala w Wysokiem Mazowieckiem - relacja Adama Dąbrowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Przystosowanie należących do starostwa pomieszczeń, które przez kilka lat użytkowało Centrum Turystyczno-Rehabilitacyjne, kosztowało kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Nowy oddział to przede wszystkim szansa dla pacjentów wysokomazowieckiej placówki, którzy - jeśli wymagali dłuższej rehabilitacji - musieli szukać pomocy w Białymstoku, Łomży lub w sąsiednich szpitalach powiatowych - mówi dyrektor szpitala Bożena Grotowicz.


-  Mamy podpisaną z NFZ umowę na 21 łóżek, ale jeśli będzie taka potrzeba, możemy to podwoić. Poza tym rehabilitacja ogólnoustrojowa to dopiero początek, ponieważ i możliwości tego miejsca, i nasze plany są o wiele większe - podkreśla dyrektor.


Dzięki temu, że w obiekcie przez ostatnie lata prowadzony był hostel, wnętrza wymagały tylko niewielkiej adaptacji. Zmiany ograniczyły się do wymiany dywanowej wykładziny na piętrze na taką, która jest wymagana w obiektach szpitalnych.


- Chcielibyśmy w przyszłości stworzyć tu ośrodek rehabilitacyjny, ponieważ cały obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, a na jego terenie są stajnie, więc jest możliwość uruchomienia także hipoterapii - mówi starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński.


Władze powiatu mają w planach także utworzenie własnego Zakładu Aktywności Zawodowej. Dotychczas w Centrum Turystyczno-Rehabilitacyjnym, prowadzonym przez fundację, pracę znajdowały osoby z niepełnosprawnościami. Starostwo zamierza stworzyć własną - powiatową placówkę, która mogłaby zacząć funkcjonować jeszcze w tym roku.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem oddano do użytku wyremontowany oddział ginekologiczny

1.04.2022, 17:04

Po trwającej kilka miesięcy przebudowie oddział ginekologiczny Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem mógł wreszcie wprowadzić się do swoich wnętrz. Radość personelu, a zapewne i pacjentek, jest tym większa, że na czas remontu gościnnie musieli korzystać z łóżek na oddziale chirurgicznym i – częściowo – położniczym.


W szpitalu w Wysokiem Mazowieckiem działa już oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej

14.12.2021, 12:40

To sprzęt i pomieszczenia na miarę XXI wieku - tak o zmodernizowanym oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej w wysokomazowieckim szpitalu mówi jego dyrektor, Bożena Grotowicz.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok