Radio Białystok | Wiadomości | Wody Polskie nie zgadzają się na zwiększenie stawek za wodę i odbiór ścieków w Białymstoku

Wody Polskie nie zgadzają się na zwiększenie stawek za wodę i odbiór ścieków w Białymstoku

autor: Adam Janczewski

20.05.2022, 17:29, akt. 17:39

Z dużymi problemami finansowymi zmagają się Wodociągi Białostockie. Miejska spółka w maju miała problemy z płatnościami zobowiązań. Aby poprawić sytuację, przedsiębiorstwo chce podnieść stawki za wodę i odbiór ścieków.

Fot. Adam Janczewski
Fot. Adam Janczewski


0:00
0:00
Wody Polskie nie zgadzają się na zwiększenie stawek za wodę i odbiór ścieków w Białymstoku - relacja Adama Janczewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Na podwyżkę nie zgadzają się Wody Polskie. Przedstawiciele tej instytucji zorganizowali w piątek (20.05) w Białymstoku konferencję, by wyjaśnić dlaczego.

Państwowa instytucja uważa, że we wniosku skierowanym przez Wodociągi Białostockie są błędy formalne. Wytyka, że spółka źle skonstruowała taryfę - m.in. obciąża mieszkańców kosztami oczyszczania deszczówki. Zarzuca też białostockim Wodociągom, że wliczają usługi, z których odbiorcy nie korzystają - m.in. za wodomierze płacą użytkownicy, którzy ich nie mają, a odbiorcy e-faktury płacą za koszt dostarczenia faktury papierowej.

Wody Polskie nie zgadzają się też na ponad 20-procentową podwyżkę za odprowadzanie ścieków.

Wodociągi z kolei szacują, że to 2 złote miesięcznie na mieszkańca, a dodatkowe pieniądze, przy rosnących cenach za energię i paliwa, są bardzo potrzebne.

Jak wylicza prezes Wodociągów Beata Wiśniewska strata miejskiej spółki na działalności podstawowej, dotyczącej wody i odprowadzania ścieków, na koniec kwietnia wynosiła ponad 8 mln zł.

Kto ma rację w tym sporze, rozstrzygnie sąd. Wodociągi Białostockie w tym tygodniu skierowały do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skargę na decyzję Wód Polskich.Z prezesem Wód Polskich Przemysławem Dacą rozmawia Adam JanczewskiPrezes Wodociągów Białostockich Beata Wiśniewska i wiceprezes Wód Polskich Paweł Rusiecki zgodzili się na udział w programie Wersja Lokalna w Polskim Radiu Białystok. Do tej debaty dojdzie w najbliższy czwartek - 26 maja - po 13:00.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przemysław Daca

20.05.2022, 17:11

- Wodociągi Białostockie przedstawiają wniosek taryfowy, który jest niezgodny z prawem. Z tego powodu Wody Polskie nie mogą go zatwierdzić - mówi Przemysław Daca.


Wodociągi Białostockie mają problemy finansowe

12.05.2022, 14:11

Wodociągi Białostockie mają problemy ze spłatą bieżących zobowiązań. Spółka musi brać kredyty. Jak mówi prezes Wodociągów Białostockich Beata Wiśniewska, kłopoty finansowe pojawiły się przez to, że drastycznie wzrosły opłaty m.in. za energię elektryczną.


W Białymstoku ma być lepsza jakość powietrza dzięki inwestycji w oczyszczalni ścieków

12.05.2022, 11:47

Lepsza jakość powietrza to główny efekt inwestycji w likwidację nieprzyjemnych zapachów w oczyszczalni ścieków w Białymstoku, którą zrealizowała gminna spółka Wodociągi Białostockie. W czwartek (12.05) inwestycję oddano do użytku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok