Radio Białystok | Wiadomości | Podlaska KAS udaremniła wywóz na Wschód skradzionych w Niemczech kamperów

Podlaska KAS udaremniła wywóz na Wschód skradzionych w Niemczech kamperów

25.05.2022, 10:04, akt. 10:06

Dwa skradzione w Niemczech kampery o łącznej wartości ok. 400 tys. zł znaleźli funkcjonariusze KAS w naczepie ciężarówki skontrolowanej w Łomży. Zatrzymany został 41-letni litewski kierowca tira, śledztwo dotyczące okoliczności tej sprawy prowadzi łomżyńska policja.

źródło: podlaska KAS
źródło: podlaska KAS

Jak poinformował w środę (25.05) oficer prasowy podlaskiej KAS st. asp. Maciej Czarnecki, funkcjonariusze zatrzymali w Łomży do kontroli tira na litewskich numerach rejestracyjnych. Po otwarciu naczepy okazało się, że w jej wnętrzu przewożone są dwa kampery – marki citroen i fiat.

"Auta miały wyłamane stacyjki oraz wyraźną ingerencję w skrzynki z bezpiecznikami. Kierowca ciężarówki nie posiadał do nich kluczyków oraz dokumentów" - dodał Czarnecki. 

W związku z podejrzeniem, że kampery mogą być kradzione, wezwano policję. Sprawdzenie danych obu pojazdów w policyjnych bazach potwierdziło, że figurują one tam jako tzw. utracone na terenie Niemiec.

Litewski kierowca został zatrzymany. Wartość kamperów oszacowano na ok. 400 tys. zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Łomży.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Blisko doba oczekiwania w kolejce tirów przed Bobrownikami

25.05.2022, 09:30

Wciąż prawie dobę czekają kierowcy ciężarówek na odprawę na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach. W środę (25.05) rano czas oczekiwania sięgał 21 godzin; we wtorek wieczorem było to 25 godzin - wynika z danych KAS.


Podlaska KAS zatrzymała kolejnego podejrzanego ws. fałszowania faktur za towary z Azji

19.05.2022, 08:16

Podlaska KAS zatrzymała kolejną osobę podejrzaną o udział w grupie przestępczej fałszującej na wielką skalę dokumentację handlową i faktury VAT za towary z Azji. To dwunasta osoba z zarzutami w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku.


Podlaska KAS zlikwidowała nielegalny salon gier w Łomży

12.05.2022, 10:17

Cztery automaty do gier hazardowych zabezpieczyła KAS w nielegalnym salonie w Łomży. Służba celno-skarbowa przypomina, że za nielegalną działalność hazardową grozi nie tylko grzywna czy więzienie, ale też po 100 tys. zł kary za każdy nielegalny automat.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

REKLAMA
OiFP - Maciej Sztor


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok