Radio Białystok | Wiadomości | 430 tys. zł z budżetu województwa podlaskiego dla organizacji na projekty promujące zdrowie

430 tys. zł z budżetu województwa podlaskiego dla organizacji na projekty promujące zdrowie

7.06.2022, 11:09, akt. 11:12

430 tys. zł przeznaczył samorząd województwa podlaskiego dla 17 organizacji, które zrealizują różne projekty promujące zdrowie wśród mieszkańców regionu. We wtorek (7.06) w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku podpisano umowy w tej sprawie.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com


0:00
0:00
430 tys. zł z budżetu województwa podlaskiego dla organizacji na projekty promujące zdrowie - relacja Renaty Redy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Zawarto 14 z siedemnastu zaplanowanych na 2022 r. umów z podmiotami wyłonionymi w konkursie na działania prozdrowotne.

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podkreślił, że z roku na rok pomysłów na to, jak promować zdrowie, zachęcać mieszkańców do zdrowego trybu życia jest coraz więcej i to cieszy, bo te działania są ważne. Dodał, że z roku na rok samorząd przeznacza na takie działania coraz więcej pieniędzy, są one ważnym uzupełnieniem działań np. szpitali.

"Wasze działania, wasze eventy, wasze przedsięwzięcia są bardzo cenne z punktu widzenia tego, abyśmy wspólnie mówili jednym głosem i wspólnie dbali o zdrowie i życie naszych mieszkańców" - powiedział Artur Kosicki.

Członek zarządu województwa podlaskiego odpowiedzialny za ochronę zdrowia Marek Malinowski podał, że w 2021 r. pula w konkursie wynosiła 240 tys. zł.

Największą dotację - 100 tys. zł dostało działające przy Białostockim Centrum Onkologii Stowarzyszenie do Walki z Rakiem. Jak podano na konferencji, stowarzyszenie przygotuje i zrealizuje cykl sześciu audycji nt. profilaktyki i leczenia najczęściej występujących nowotworów.

Organizacje działające w regionie na rzecz pacjentek, które zachorowały na raka piersi lub przeszły tę chorobę (Klub Amazonki Białystok, Stowarzyszenie Amazonka działające w Suwałkach) dostały pieniądze na działania wspierające takie pacjentki w sferze psychicznej, ale także organizację zajęć usprawniających zwłaszcza u pań po 65. roku życia.

Radio Orthodoxia będzie kontynuować cykl audycji pod hasłem "Pytanie do specjalisty". Dofinansowano trzecią edycję tego przedsięwzięcia.

Wśród dofinansowanych projektów są również takie, których celem jest wsparcie psychiczne dla tych osób, które nie radzą sobie psychicznie po pandemii lub w związku z obecną sytuacją geopolityczną. Takie projekty na rzecz osób pracujących z dziećmi i młodzieżą będzie np. realizować stowarzyszenie Klanza w Białymstoku czy Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie. Osoby wymagające wsparcia psychicznego znajdą też pomoc w Stowarzyszeniu Szansa.

Bezpieczeństwu seniorów na drodze będą poświęcone działania Fundacji Polska Pomoc, która zrealizuje swój projekt wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. Promować zdrowie wśród seniorów będą także np. Caritas Diecezji Łomżyńskiej i Stowarzyszenie Ściana Wschodnia w Sejnach.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok