Radio Białystok | Wiadomości | Polregio uruchomi niemal sto dodatkowych połączeń w czasie wakacji

Polregio uruchomi niemal sto dodatkowych połączeń w czasie wakacji

21.06.2022, 15:02, akt. 15:05

Największy polski przewoźnik kolejowy - Polregio, uruchomi w sezonie wakacyjnym niemal sto nowych połączeń do najbardziej popularnych kierunków turystycznych - poinformowała we wtorek (21.06) kolejowa spółka. W sumie będzie to oznaczało uruchomienie 5 tys. 460 dodatkowych pociągów. Wakacyjne trasy od 1 lipca ruszą na Podlasiu.

Fot. Wojciech Szubzda
Fot. Wojciech Szubzda


Jak informuje Polregio, od 25 czerwca do 31 sierpnia działać będzie wakacyjne połączenie na trasie Gdynia/Lębork – Łeba. Ma być też więcej połączeń z Gdyni na Półwysep Helski, a dodatkowe pociągi pojawią się również na trasach Gdynia – Władysławowo oraz Władysławowo – Hel.

Polregio uruchomi również nadmorskie, sezonowe połączenia ze stolicy Wielkopolski. Chodzi o weekendowe trasy Poznań – Świnoujście oraz Poznań – Kołobrzeg. Pociągi będą ponadto kursować w relacjach Zielona Góra – Świnoujście, Kamień Pomorski – Szczecin, a połączenie Koszalin – Mielno Koszalińskie będzie realizowane codziennie

Specjalne, wakacyjne trasy Polregio pojawią się także na Podkarpaciu. Od 25 czerwca do 28 sierpnia spółka zapewni weekendowe połączenia na trasach Sanok – Ustrzyki, Rzeszów – Medzilaborce (Słowacja), Sanok – Medzilaborce (Słowacja) oraz Jarosław – Lublin i Rzeszów – Zamość.

W województwie małopolskim Polregio zapewni specjalną, wakacyjną komunikację między Energylandią, największym rodzinnym parkiem rozrywki w Polsce, a Skawiną i krakowskimi stacjami: Kraków Główny, Kraków Zabłocie, Kraków Podgórze, Kraków Łagiewniki i Kraków Sanktuarium. Od 24 czerwca aż do końca września pociągi na tej trasie będą kursować codziennie, a przez cały sierpień dodatkowo pojawią się jeszcze składy "Energylandia BIS", które podwoją całkowitą liczbę kursów.

Jak informuje przewoźnik, sezonowe trasy Polregio obejmą również tereny województwa warmińsko-mazurskiego. Do 3 września codziennie będą kursowały pociągi na trasie Olsztyn – Giżycko oraz Olsztyn – Korsze.

Z kolei na Lubelszczyźnie w okresie 25 czerwca – 31 sierpnia uruchomione zostaną połączenia: codziennie Lublin – Bełżec, a w weekendy Zamość – Rzeszów oraz Lublin – Jarosław. Natomiast połączenie Chełm – Włodawa (2 pary pociągów w weekendy) będzie funkcjonować od 25 czerwca do 25 września.

W województwie lubuskim od 25 czerwca do 22 września dostępne będą specjalne, weekendowe połączenia wakacyjne na trasie Zielona Góra – Toporów oraz Toporów – Zbąszynek.

Wakacyjne trasy od 1 lipca ruszą także na Podlasiu. Weekendowe połączenia będą działać do końca września na trasie z Białegostoku do Walił przez teren Puszczy Knyszyńskiej – obszaru leśnego zajmującego ponad 1000 km kwadratowych.

Polregio SA to największy pasażerski przewoźnik w Polsce, z 26 proc. udziałem w rynku. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1500 pociągów zamawianych przez urzędy marszałkowskie, które zatrzymują się na ponad 1900 stacjach.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Od lipca wraca połączenie kolejowe z Białegostoku do Kowna

2.06.2022, 10:00

Od 1 lipca ponownie będą jeździły pociągi na międzynarodowej trasie Kowno-Białystok - poinformował litewski narodowy przewoźnik kolejowy. Połączenie będzie realizowane we współpracy z polskim Polregio.


Zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Białystok – Czeremcha/Hajnówka

4.05.2022, 15:00

Przed wyruszeniem w trasę, podróżni powinni dokładnie zapoznać się z rozkładem jazdy. Od środy (4.05) są zmiany w kursowaniu pociągów Polregio na trasie z Białegostoku do Czeremchy i Hajnówki.


Autobusy zamiast pociągów - zmienia się rozkład jazdy z Białegostoku do Suwałk

18.04.2022, 09:06

Zamiast pociągami podróżni będą musieli jeździć autobusami.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów
vasia111, Fotolia.com
REGION
6.07.2022, 07:12, akt. 07:46

61-letni mężczyzna utonął w Narwi
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok