Radio Białystok | Wiadomości | Bohater serialu "Rolnicy. Podlasie" przyłapany na kradzieży sianokiszonki

Bohater serialu "Rolnicy. Podlasie" przyłapany na kradzieży sianokiszonki

28.06.2022, 14:16, akt. 15:09

Fotopułapki i nadajnika GPS użył rolnik z gminy Poświętne, by złapać złodzieja składowanych na polu bel sianokiszonki. Na gorącym uczynku złapał mieszkańca wsi położonej kilka kilometrów dalej. Okazał się nim jeden z bohaterów popularnego serialu paradokumentalnego "Rolnicy. Podlasie".

źródło: stock.adobe.com/Klaus Nowottnick
źródło: stock.adobe.com/Klaus Nowottnick


0:00
0:00
Bohater serialu "Rolnicy. Podlasie" przyłapany na kradzieży sianokiszonki - relacja Marty Nazarko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Do kradzieży doszło we wsi Marynki, w podlaskiej gminie Poświętne. Rolnik, który dzierżawił tam grunt, zauważył, że giną mu baloty z sianokiszonką składowane w tym miejscu. Pod koniec marca tego roku zainstalował kamerę z czujnikiem ruchu, a w jednym z balotów umieścił nadajnik GPS. 

Na początku kwietnia czujnik zarejestrował ruch i przesłał dane na telefon komórkowy gospodarza. Ten z żoną i bratem zatrzymał na drodze mężczyznę, który ciągnikiem z przyczepą wiózł 11 balotów, ale twierdził, że wiezie paszę z innej wsi. Nadajnik GPS odnaleziony w ładunku już w obecności wezwanej na miejsce policji potwierdził, że to nieprawda.

Zatrzymany ostatecznie w trakcie dochodzenia przyznał się do kradzieży. Wartość skradzionej paszy oszacowano na 2,8 tys. zł. Podejrzanym okazał się rolnik, który brał udział w nagraniach do telewizyjnego serialu "Rolnicy. Podlasie", który prezentuje pracę i życie grupy mieszkańców wsi w województwie podlaskim.

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia z wnioskiem o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania rozprawy i 5 tys. zł grzywny. Śledczy uznali, że okoliczności przestępstwa - wobec dowodów takich jak zapisy z kamery - nie budzą wątpliwości. Oskarżony był we wtorek (28.06) w białostockim sądzie rejonowym, ale ostatecznie nie wszedł na salę, gdzie sąd na posiedzeniu zajmował się wnioskiem. Na posiedzeniu był za to poszkodowany rolnik, który sprzeciwił się wnioskowi.

Jak powiedział potem dziennikarzom, baloty ginęły mu już od stycznia (ocenia, że łącznie nawet 100 sztuk) i podejrzewa o kradzież tę samą osobę. Przyznał, że wtedy jeszcze nie zawiadamiał policji, spodziewając się, że może nie zechcieć zająć się sprawą, więc postanowił "wziąć sprawy w swoje ręce". Jak mówił, jedna taka zafoliowana bela sianokiszonki kosztuje - w zależności od urodzaju w danym roku - od 100 do 250 zł.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


"Celebryta" - reportaż Anny Bogdanowicz

5.02.2021, 00:01

Mała, podlaska wieś Plutycze, a w niej tradycyjne gospodarstwo, które od lat prowadzi pan Gienek wraz z synem Andrzejem. Kiedyś był tu spokój, ale od stycznia zaczęły się „wycieczki” ciekawskich z całej niemal Polski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
KINO PLENEROWE, MŁODZI WIRTUOZI

REKLAMA
NIETEATR WARSZTATY TEATRALNE DLA DOROSŁYCH

fot. Katarzyna Turowicz
REGION
15.08.2022, 14:06, akt. 14:14

Jarmark Kamedulski w Wigrach
Jesus Imaz, 1.08.2021, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
14.08.2022, 20:23, akt. 20:57

Jesus Imaz: Wracamy do gry

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok