Radio Białystok | Wiadomości | W weekend Suwałki będą świętować

W weekend Suwałki będą świętować

autor: Iza Kosakowska

5.08.2022, 10:34, akt. 18:51

Koncert zespołu Enej, potańcówka pod chmurką oraz otwarcie długo wyczekiwanej wystawy - to część atrakcji, które zaplanowano z okazji suwalskich dni miasta. Odbędą się one w sobotę i niedzielę (6-7.08).

Jarmark Kamedulski 2021 w Suwałkach, fot. Iza Kosakowska
Jarmark Kamedulski 2021 w Suwałkach, fot. Iza Kosakowska

Dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury Ignacy Ołów zapowiada, że jednym z ciekawszych punktów programu jest sobotnia miejska parada im. Marii Konopnickiej.


Stworzą ją różne zespoły, stowarzyszenia oraz delegacje zakładów pracy i instytucji. Przyjadą motocykle i starsze już samochody. Zakładamy, że pojawi około 300 uczestników. Przewidzieliśmy nagrody dla najbarwniejszych, wesołych, roztańczonych, rozśpiewanych i najlepiej ubranych delegacji - mówi Ignacy Ołów.


Sobotni wieczór zakończy występ zespołu Enej. Z kolei w niedzielę oprócz występów lokalnych zespołów zaplanowano potańcówkę z kapelą na żywo.


Wracamy do tej tradycji. Jakiś czas temu odbywała się ona w Parku Konstytucji 3 Maja. Dlatego to kontynuujemy, ale w innym miejscu. Potańcówka rozpocznie się o 19:00 na bulwarach nad Czarną Hańczą. Przygrywać będzie sejneńska Kapela Kresowa, a zabawę poprowadzi kierownik artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna Robert Śliżewski - informuje dyrektor SOK-u.


W czasie dni miasta zaplanowano także rozstrzygnięcie konkursu literackiego "Suwalskie Limeryki Latem" oraz otwarcie zapowiadanej od dawna stałej wystawy "Pieśń o domu" w Muzeum im. Marii Konopnickiej.


| red: kap, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jak suwalczanie oceniają letnie imprezy w mieście?

28.07.2022, 07:52

Letnich imprez w tym roku w Suwałkach nie brakuje.


Na terenie klasztoru w Wigrach rozpoczął się dwudniowy jarmark

14.08.2021, 18:55

Jak co roku z okazji święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach na Suwalszczyźnie ma miejsce największy w regionie jarmark. Odbywa się on już od 200 lat.


W Suwałkach trwa Jarmark Kamedulski

14.08.2021, 15:34

Kilkadziesiąt stoisk z jadłem i sztuką regionalną, a także koncerty i projekcja filmu o Suwałkach - to główne atrakcje trwającego w mieście nad Czarną Hańczą Jarmarku Kamedulskiego.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok