Radio Białystok | Wiadomości | Kolejni tzw. kurierzy nielegalnych imigrantów zatrzymani w Podlaskiem

Kolejni tzw. kurierzy nielegalnych imigrantów zatrzymani w Podlaskiem

19.09.2022, 10:41, akt. 10:48

Straż Graniczna zatrzymała w Podlaskiem kolejnych trzech tzw. kurierów, którzy przewozili w sumie 10 nielegalnych imigrantów. Przypadki dotyczyły przekroczenia zarówno białoruskiej, jak i litewskiej granicy - poinformowała w poniedziałek (19.09) mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik Podlaskiego Oddziału SG.

merydolla, Fotolia.com
merydolla, Fotolia.com

Zatrzymani pod zarzutem pomocnictwa do nielegalnego przekroczenia granicy kierowcy to obywatel Azerbejdżanu i dwaj Ukraińcy. Przewożeni przez nich imigranci pochodzili z Syrii, Jemenu i Iranu.

W Kleszczelach funkcjonariusze SG zatrzymali obywatela Azerbejdżanu, przewożącego w toyocie na polskich numerach rejestracyjnych pięciu Syryjczyków, którzy wcześniej nielegalnie przeszli przez granicę z Białorusią. Patrol SG z Białowieży zatrzymał obywatela Ukrainy, który przyjechał do granicy odebrać dwóch obywateli Jemenu.

Również na polsko-litewskiej granicy, wewnętrznej granicy UE, zatrzymano kierowcę podejrzanego o pomocnictwo do nielegalnego przekroczenia granicy. W Krejwianach pogranicznicy skontrolowali na drodze Ukraińca, który - jak się okazało - przewoził trzech obywateli Iranu. Ci nie mieli przy sobie dokumentów uprawniających do legalnego wjazdu i pobytu na terytorium Polski.

Wszystkim tzw. kurierom grozi do ośmiu lat więzienia za pomocnictwo do nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią i Litwą. Wobec kierowców-cudzoziemców, zostanie też wszczęte postępowanie administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązującej ich do powrotu do kraju pochodzenia. "Otrzymają również zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen na 5 lat" - dodała mjr Zdanowicz.

źródło: PAP | red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


50 cudzoziemców próbowało nielegalnie dostać się do Polski z Białorusi

19.09.2022, 09:16

50 cudzoziemców próbowało w niedzielę (18.09) nielegalnie przedostać się do Polski przez granicę z Białorusią. Kilkunastu z nich dostało się na polską stronę przez graniczną rzekę Świsłocz - podała Straż Graniczna. Zatrzymano też kolejnego kuriera.


Grupa migrantów próbowała przepłynąć pontonem przez jezioro Szlamy

14.09.2022, 11:50

Jedenastu nielegalnych imigrantów próbowało dostać się do Polski z Białorusi przez graniczne jezioro Szlamy; przeprawiali się pontonami, ostatecznie zawrócili na stronę białoruską - poinformowała w środę (14.09) Straż Graniczna.


Coraz więcej prób przemytu ludzi z Litwy do Polski

29.08.2022, 14:34

Prokuratury okręgu suwalskiego notują wzrost liczby spraw dotyczących transportu z Litwy nielegalnych imigrantów. W ciągu trzech ostatnich miesięcy na wniosek śledczych sądy aresztowały ponad 40 tzw. kurierów podejrzanych o próbę nielegalnego przewozu cudzoziemców przez granicę litewsko-polską.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


fot. Renata Reda
REGION
29.02.2024, 20:33, akt. 1.03.2024, 07:55

Gmina Perlejewo ma nowy herb


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok