Radio Białystok | Wiadomości | Pierwsze Podlaskie Forum Ekonomiczne będzie poświęcone współpracy z krajami Azji

Pierwsze Podlaskie Forum Ekonomiczne będzie poświęcone współpracy z krajami Azji

autor: Michał Buraczewski

27.09.2022, 14:38, akt. 15:07

Rozwój współpracy biznesu z regionu z partnerami z Dalekiego Wschodu. To główny cel pierwszego Podlaskiego Forum Ekonomicznego, które za dwa tygodnie rozpocznie się w Białymstoku.

fot. Michał Buraczewski
fot. Michał Buraczewski

Swój udział w międzynarodowej konferencji potwierdziło wielu gości z Azji Wschodniej - mówił organizator konferencji marszałek województwa Artur Kosicki.


- Zabiegaliśmy o to, żeby w naszym regionie było właśnie takie forum ekonomiczne. Chcemy, żeby przedsiębiorcy, instytucje otoczenia biznesu, przedstawiciele rządu, jednostek samorządu terytorialnego mogli nawiązywać współpracę z partnerami - w tym momencie akurat z Azji Wschodniej. Mamy potwierdzonych wielu partnerów z tego regionu świata m.in. z Chin, Japonii, Korei Południowej, Wietnamu, Tajlandii. Są to przedstawiciele tych krajów, ale też instytucji biznesowych w tamtym regionie - dodał.


Zagraniczni goście będą mogli poznać atuty naszego regionu - podkreślał Artur Kosicki.


- Przede wszystkim bardzo duży potencjał osobowy. Bardzo dobrze przygotowane kadry do tego, żeby mogły realizować różnego rodzaju przedsięwzięcia czy to w branży IT, OZE, czy też w branży medycznej, ale też chcemy wyjść z pewną ofertą turystyczną po to, żeby zachęcić tych partnerów, czy też osoby z Azji Wschodniej do spędzania wolnego czasu właśnie u nas - mówił Artur Kosicki.


Podlaskie Forum Ekonomiczne odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej 11 i 12 października. Marszałek Artur Kosicki szacuje, że w tym czasie konferencję odwiedzi około tysiąca gości. 

Trwa rejestracja uczestników na stronie Podlaskiego Forum Ekonomicznego. Forum ma być imprezą cykliczną.

| red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Samorząd województwa podlaskiego rozpoczął promocję gospodarczą regionu

7.10.2020, 12:24

"Podlaskie. Naturalna droga rozwoju" - to hasło promocji gospodarczej regionu, którą rozpoczął samorząd województwa podlaskiego. Główny cel tej kampanii to pokazanie regionu inwestorom zagranicznym, którzy chcieliby współpracować z podlaskimi firmami przy wspólnych przedsięwzięciach.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Januszkiewicz - Tymański

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok