Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku przestanie samodzielnie funkcjonować Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki

W Białymstoku przestanie samodzielnie funkcjonować Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki

autor: Ryszard Minko

28.09.2022, 16:10, akt. 16:48

Z przestrzeni edukacyjnej Białegostoku znika Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki. Od października prywatna uczelnia sportowa zostanie włączona do Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania.

fot. Ryszard Minko
fot. Ryszard Minko

- To nie żadne wrogie przejęcie, ale zgodna decyzja właścicieli obu uczelni i szansa na rozwój - mówi rektor WSFiZ prof. Edward Hościłowicz. Wyjaśnia, że dzięki połączeniu uczelnia ta będzie mogła stworzyć nowe kierunki kształcenia, a docelowo obie szkoły będą mogły przekształcić się w Akademię Nauk Stosowanych.

Zgodnie z porozumieniem uczelnia sportowa stanie się wydziałem uczelni ekonomicznej.


- Nikt nie straci pracy, a studenci przyjęli tę wiadomość z pozytywnym nastawieniem. Sentyment pozostanie, bo tworzyliśmy rodzinę, znaliśmy się wszyscy, ale małe uczelnie w Polsce mają coraz trudniej, dlatego mimo rekordowego naboru i dobrej kondycji finansowej zdecydowano o takim połączeniu, na którym zyskać mają wszyscy. Duży może więcej - mówi rektor Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki prof. Dorota Sokołowska.


Obecnie w szkole finansów studiuje około 1000 osób, w sportowej - blisko 400. Obie uczelnie jeszcze w tym roku mają przekształcić się w Akademię Nauk Stosowanych.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rektor Politechniki Białostockiej prezesem Polskiego Forum Akademicko-Gospodarczego

27.09.2022, 18:09

Będzie odpowiedzialna m.in. za organizację współpracy polskich uczelni i przedsiębiorstw. Rektor Politechniki Białostockiej prof. Marta Kosior-Kazberuk została prezesem Polskiego Forum Akademicko-Gospodarczego.


Ostatnia szansa, by w nowym roku akademickim zostać studentem Uniwersytetu w Białymstoku

25.09.2022, 08:06

To już ostatnia szansa, by w nowym roku akademickim zostać studentem Uniwersytetu w Białymstoku. W najbliższy poniedziałek (26.09) rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca na studia niestacjonarne.


Uniwersytet w Białymstoku: rozpoczynają się prace przy budowie filii uczelni w Wilnie

10.09.2022, 14:07

Uniwersytet w Białymstoku uzyskał pozwolenie na budowę swojej filii w Wilnie i rozpoczynają się prace budowlane - poinformowała uczelnia. Inwestycję zrealizuje litewska firma. Koszt to blisko 9 mln euro.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok