Radio Białystok | Wiadomości | Po pościgu funkcjonariusze zatrzymali obywatela Gruzji, który przewoził cudzoziemców [wideo]

Po pościgu funkcjonariusze zatrzymali obywatela Gruzji, który przewoził cudzoziemców [wideo]

22.10.2022, 13:51, akt. 13:57

Obywatela Gruzji przewożącego cudzoziemców, którzy nielegalnie przedostali się przez polsko-litewską granicę - zatrzymała po pościgu podlaska Straż Graniczna i policja. W aucie Gruzin przewoził obywateli Indii.

Fot. Joanna Szubzda
Fot. Joanna Szubzda

Do zatrzymania doszło w nocy w miejscowości Hołny Mejera niedaleko polsko-litewskiej granicy.Patrol chciał skontrolować auto, jednak kierowca nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Auto wpadło do rowu, wtedy zatrzymano kierującego nim Gruzina i dwóch obywateli Indii, którzy nie posiadali pozwolenia na przebywanie w Polsce.

Jak informuje rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska - cudzoziemcy na Litwę dostali się prawdopodobnie nielegalnie z Białorusi. Por. Michalska dodaje, że jest to coraz częstszy proceder po powstaniu stalowej zapory na polsko-białoruskiej granicy, coraz więcej zatrzymań jest teraz na granicy z Litwą, bo służby białoruskie widzą, że łatwiej jest przekroczyć granicę litewsko-białoruską i tam kierują migrantów.
Według danych Straży Granicznej, w tym roku na granicy polsko-litewskiej zatrzymano dotąd 127 organizatorów i pomocników nielegalnego przekraczania granicy.

W ubiegłym roku - jak podaje SG - zatrzymano 53 takie osoby.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prawie 100 cudzoziemców próbowało przedostać się z Białorusi do Polski

22.10.2022, 10:36

98 cudzoziemców próbowało minionej doby przedostać się z Białorusi do Polski - podała w sobotę rano (22.10) Straż Graniczna. Zatrzymano też kolejnych kurierów przewożących osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę.


Nie zgłosił na granicy 20 tys. euro - dostał wysoki mandat

20.10.2022, 17:41

Przekraczając granicę Unii Europejskiej pamiętajmy o zgłaszaniu posiadanych przy sobie dużych kwot pieniędzy - apelują celnicy.


por. Anna Michalska [wideo]

19.10.2022, 08:25

- Cudzoziemcy i strona białoruska mają świadomość, że w najbliższym czasie zostaną oddane pierwsze odcinki bariery elektronicznej (...) Teraz starają się wykorzystać te ostatnie tygodnie, aby przekroczyć nielegalnie granicę.


Straż Graniczna: 45 kolejnych osób próbowało dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi

18.10.2022, 09:22

45 osób próbowało w poniedziałek (17.10) nielegalnie przekroczyć granicę i dostać się do Polski z Białorusi - poinformowała we wtorek Straż Graniczna. Zatrzymano też cztery osoby, które przewoziły migrantów.


81 cudzoziemców próbowało nielegalnie dostać się do Polski z Białorusi

16.10.2022, 11:01

81 cudzoziemców próbowało w sobotę (15.10) nielegalnie dostać się do Polski przez granicę z Białorusią - podała SG w raporcie z minionej doby. Kolejna grupa przeszła na polską stronę przez graniczną rzekę Świsłocz.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok