Radio Białystok | Wiadomości | W Podlaskiem trwają zdjęcia do filmu "U Pana Boga w Królowym Moście"

W Podlaskiem trwają zdjęcia do filmu "U Pana Boga w Królowym Moście"

autor: Grzegorz Pilat

8.12.2022, 19:24, akt. 19:28

To filmowa promocja regionu. M.in. w Supraślu i Tykocinie trwają zdjęcia do filmu "U Pana Boga w Królowym Moście". To czwarta część kultowej serii opowiadającej żartobliwie o życiu mieszkańców woj. podlaskiego.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat


0:00
0:00
W Podlaskiem trwają zdjęcia do filmu "U Pana Boga w Królowym Moście" - relacja Grzegorza Pilata | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jak mówi reżyser Jacek Bromski, film będzie opowiadał m.in. o tym, że mieszkańcy Królowego Mostu będą próbowali stworzyć własne niepodległe państwo. Podkreśla, że praca nad filmem w województwie podlaskim to czysta przyjemność.

Kręci się fantastycznie. Wszyscy są wobec nas bardzo mili i pomocni. Udostępniają swoje domy, mieszkania i inne obiekty. To wspaniałe być tu kolejny raz i współpracować m.in. z tutejszymi aktorami. Zdaje sobie sprawę, jak bardzo seria "U Pana Boga…” spopularyzowała podlaskie miejscowości i cały region. Ludzie tu przyjechali, zobaczyli jakie piękne jest to Podlaskie, poznali ludzi i również, jak ja kiedyś, zafascynowali się tym wszystkim i postanowili na dłużej związać się z regionem. My tu ciągle wracamy, od 25 lat

- mówi reżyser.

Odtwórca roli lokalnego komendanta policji Andrzeja Beya-Zaborski ma nadzieję, że czwarta część sagi o mieszkańcach Królowego Mostu będzie nie mniej popularna niż poprzednie części.

Ufamy reżyserowi, że widzowie po raz kolejny nas pokochają. Nasze przygody i ten świat, który pokażemy w czwartej części. To będzie film absolutnie dla wszystkich i wszyscy powinni go zobaczyć

- tłumaczy aktor.

Wicemarszałek województwa podlaskiego Sebastian Łukaszewicz podkreśla, że kolejny film "U Pana Boga..." to świetna promocja regionu.

Seria „U Pana Boga…” od 25 lat cieszy się niezmienną popularnością i jak magnes przyciąga w nasze strony turystów, którzy poszukują tu znanych z filmu miejsc. Odwiedzają Tykocin, odwiedzają Supraśl i inne miejscowości. Tym samym poznają piękno tych terenów. Jako zarząd województwa dostrzegamy tu ogromny potencjał promocyjny dla podlaskiego. Jestem przekonany, że tak jak w trzech poprzednich częściach, również w tej zostanie ukazane całe dobro tego województwa - jego wielokulturowość, wielkie serca ludzi którzy tu mieszkają i piękno natury

- mówi wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz.

Urząd Marszałkowski województwa podlaskiego planuje przekazać na produkcję filmu dodatkowy milion złotych. Dotychczas władze regionu przekazały twórcom nieco ponad 100 tys złotych.

Premiera filmu "U Pana Boga w Królowym Moście" planowana jest na drugą połowę przyszłego roku. W produkcji jest też 10 odcinkowy serial o tej samej nazwie, który będzie emitowany w telewizji.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu z kultowej serii "U Pana Boga…”

30.08.2022, 15:05

W Supraślu rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu z kultowej serii "U Pana Boga…”. Po latach Jacek Bromski wraca na Podlasie z nowym pomysłem.


Premiera "Czarnej Damy" - filmu w całości zrealizowanego przez podlaskich twórców [zdjęcia]

2.09.2021, 11:17

Gromkimi brawami na stojąco publiczność nagrodziła twórców mrocznego kryminału "Czarna Dama", który Białystok i Podlasie pokazuje zupełnie inaczej niż np. produkcje Jacka Bromskiego z serii "U pana Boga...".


Jacek Bromski nakręci na Podlasiu kolejny film z kultowej serii "U Pana Boga..."

5.08.2021, 12:56

Ona - archeolog, on mieszkaniec Królowego Mostu, w tle plejada zabawnych postaci, jakie znamy z wcześniejszych części kultowej serii.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr ADHD i inne cudowne zjawiska - spektakl Joanny Szczepkowskiej

REKLAMA
OiFP WIENIAWSKI PO MISTRZOWSKU

REKLAMA
OiFP DYPTYK
fot. Sylwia Krassowska
REGION
31.01.2023, 15:46, akt. 1.02.2023, 16:03

Podlaskie - jest nas coraz mniej
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok