Radio Białystok | Wiadomości | Śmiertelny wypadek w okolicach Jeżewa - nie żyją 3 osoby, w tym prezes PSL w powiecie łomżyńskim Tomasz Jakacki

Śmiertelny wypadek w okolicach Jeżewa - nie żyją 3 osoby, w tym prezes PSL w powiecie łomżyńskim Tomasz Jakacki

29.01.2023, 07:00, akt. 18:23

Policjanci pod nadzorem prokuratury badają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w niedzielę rano (29.01) na trasie S8 Warszawa-Białystok. Zginęli w nim trzej mieszkańcy województwa podlaskiego. Jedną z ofiar jest prezes Polskiego Stronnictwa w powiecie łomżyńskim Tomasz Jakacki.

Źródło: KW PSP Białystok/PSL Podlaskie
Źródło: KW PSP Białystok/PSL Podlaskie

Porsche uderzyło w ciężarówkę. Nie żyją trzy osoby

Do tragedii na drodze ekspresowej z Warszawy do Białegostoku doszło wczesnym rankiem na jezdni w kierunku Białegostoku. Na wysokości miejscowości Sikory Pawłowięta samochód osobowy marki porsche uderzył w tył jadącej przed nim ciężarówki. Zginęli trzej mężczyźni jadący osobówką, kierowcy tira nic się nie stało.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji z Wysokiego Mazowieckiego Anna Zaremba poinformowała, że ofiary miały 28, 35 i 36 lat, to mieszkańcy powiatów: białostockiego i łomżyńskiego. Jak wynika z ustaleń policjantów - mężczyźni nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Przyczyny wypadku ustala policja pod nadzorem prokuratury. Przez wiele godzin na miejscu zbierane były dowody i prowadzono oględziny. Dopiero po ponad ośmiu godzinach przywrócono tam ruch.


Zginął prezes PSL w powiecie łomżyńskim - Tomasz Jakacki

Regionalne władze Polskiego Stronnictwa Ludowego potwierdziły, że jedną z ofiar (był pasażerem auta osobowego) jest 36-letni działacz tej partii, szef struktur ludowców w powiecie łomżyńskim - Tomasz Jakacki. Był on również radnym gminy Śniadowo.

Prezes PSL w Podlaskiem poseł Stefan Krajewski z wielkim smutkiem przyjął wiadomość o śmierci Tomasza Jakackiego. "To duża strata dla samorządu i struktur PSL. Rodzinie przekazuję wyrazy współczucia" - powiedział Polskiemu Radiu Białystok.

"Znałem go jeszcze zanim został radnym, był kilka lat młodszym kolegą, zawsze zaangażowanym przede wszystkim w sprawy dotyczące rolników i rolnictwa" - powiedział nam wójt Śniadowa Rafał Pstrągowski.

Mimo młodego wieku Tomasz Jakacki od kilkunastu lat prowadził gospodarstwo mleczarskie. "Należał do największych producentów mleka nie tylko w swojej gminie, ale chyba nawet w całym powiecie" - mówi starosta łomżyński Lech Szabłowski, mieszkaniec także gminy Śniadowo.

Ci, którzy go dobrze znali podkreślają, że był przede wszystkim społecznikiem bardzo bezpośrednim w kontaktach ze wszystkimi. 

Tomasz Jakacki miał 36 lat. Osierocił dwójkę dzieci


źródło: PAP | red: mag, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Śmiertelny wypadek na DK8 - nie żyje rowerzysta

24.12.2022, 15:51

Na drodze krajowej nr 8 na odcinku Białystok - Augustów doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty. Ruch w miejscu wypadku odbywa się wahadłowo.


Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych na ul. Piastowskiej w Białymstoku

18.10.2022, 07:14

Nie żyje pieszy potrącony we wtorkowy (18.10) poranek na przejściu dla pieszych w Białymstoku. Mężczyzna miał 95 lat, zmarł po przewiezieniu do szpitala.


Śmiertelny wypadek drogowy - nie żyje 56-latka

15.09.2022, 07:25

Nie żyje 56-letnia kobieta, która trafiła do szpitala po wypadku w Konopkach-Pokrzywnicy koło Jeżewa Starego. Do zdarzenia doszło w środę (14.09) przed 9:00 na drodze lokalnej.

ZNAJDŹ NAS

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP KONCERT DYPLOMANTÓW

REKLAMA
NieTeatr ZALIA

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA


© florisvis - fotolia.com
BIAŁYSTOK
22.03.2023, 18:42, akt. 23.03.2023, 09:35

W czwartek w Białymstoku zawyją syrenyfot. Paweł Wądołowski
ŁOMŻA
22.03.2023, 20:41, akt. 20:43

Festyn Szkół Zawodowych w Łomży

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok