Radio Białystok | Wiadomości | Policja pilnuje bezpiecznego powrotu z ferii zimowych

Policja pilnuje bezpiecznego powrotu z ferii zimowych

autor: Grzegorz Pilat

4.02.2023, 13:52, akt. 14:03

W ten weekend kierowcy mogą spodziewać się częstszych kontroli na drogach w woj. podlaskim. Trwa policyjna akcja "Bezpieczne powroty z ferii".

Fot. Grzegorz Pilat
Fot. Grzegorz Pilat

Codziennie porządku na trasach w regionie będzie pilnować blisko 150 policjantów "drogówki". Będą zwracali uwagę m.in. na wszystkie niebezpieczne zachowania kierowców. 


Policjanci zwrócą szczególną uwagę na prędkość, z jaką jeżdżą kierowcy. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych i kierowców, którzy stwarzają zagrożenie na drodze. Tak samo dla kierowców, którzy wsiądą za kierownicę po alkoholu. Dlatego każda kontrola drogowa będzie wiązała się również ze sprawdzeniem stanu trzeźwości. Policjanci zwrócą też uwagę na bezpieczeństwo pasażerów. Sprawdzą, czy te osoby korzystają z pasów bezpieczeństwa i przede wszystkim - czy najmłodsi pasażerowie są prawidłowo przewożeni - mówi mł. asp. Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.


Kierowcy mogą spodziewać się policyjnych kontroli nie tylko na głównych drogach. 


Oczywiście policjanci będą obserwować ruch na tych drogach, gdzie ruch jest największy. Gdzie wcześniej dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń i kierowcy pozwalają sobie na większą prędkość, ale nie tylko. Będziemy też na lokalnych drogach, bo tam kierujący również nie mogą czuć się bezkarnie. W miastach natomiast będziemy obserwować, jak kierowcy zachowują się w okolicach przejść dla pieszych i czy piesi dbają o swoje bezpieczeństwo - dodaje mł. asp. Elżbieta Zaborowska.


Policyjna akcja na drogach potrwa do późnych godzin wieczornych w niedzielę (5.02). 


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wróciły mrozy. Policjanci apelują - nie bądźmy obojętni wobec bezdomnych i samotnych

4.02.2023, 07:11

To właśnie osoby samotne i bezdomne są najbardziej narażone na wychłodzenie. Funkcjonariusze przypominają, że jeden telefon pod numer alarmowy 112 może uratować czyjeś zdrowie i życie.


Akcja #Bezpiecznieprzezlas - ma zwrócić uwagę kierowców na wypadki ze zwierzętami

3.02.2023, 14:28

#Bezpiecznieprzezlas - to nazwa akcji, która ma zwrócić uwagę kierowców na wypadki z udziałem zwierząt w woj. podlaskim. Zapoczątkowali ją w okolicach Narewki okoliczni mieszkańcy, samorządowcy, społecznicy i policjanci.


Tylko jednego dnia augustowscy policjanci odnotowali prawie 100 wykroczeń drogowych

3.02.2023, 13:37

A sprawdzali, co dzieje się w okolicach przejść dla pieszych. Najwięcej naruszeń przepisów było na ulicach Mostowej, 3 Maja i Kardynała Wyszyńskiego, a także na Rynku Zygmunta Augusta.


3,5-letnie dziecko zginęło, a dwie osoby są ranne po wypadku na trasie Bielsk Podlaski-Siemiatycze

1.02.2023, 19:52

3,5-letnie dziecko - podróżujące z matką - zginęło w wypadku koło miejscowości Dziecinne na trasie Bielsk Podlaski-Siemiatycze - poinformowała straż pożarna. Ranne zostały jeszcze dwie osoby.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok