Radio Białystok | Wiadomości | Będzie ograniczenie ruchu dla białoruskich ciężarówek na przejściu Kukuryki-Kozłowicze

Będzie ograniczenie ruchu dla białoruskich ciężarówek na przejściu Kukuryki-Kozłowicze

20.02.2023, 16:05, akt. 16:26

Szef MSWiA Mariusz Kamiński podjął decyzję o ograniczeniu ruchu dla białoruskich pojazdów towarowych na przejściu granicznym Kukuryki-Kozłowicze, od wtorku (21.02) od godz. 19:00 - poinformowało MSWiA.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Jak podkreślono, ograniczenie nie dotyczy ruchu osobowego na przejściu granicznym w Terespolu.

"W związku z wprowadzonymi przez białoruskie władze ograniczeniami wobec polskich przewoźników dotyczącymi możliwości przekroczenia granicy na białorusko-litewskich oraz białorusko-łotewskich przejściach granicznych, minister Mariusz Kamiński podjął decyzję o ograniczeniu ruchu dla białoruskich pojazdów towarowych na przejściu granicznym Kukuryki-Kozłowicze" - poinformowało MSWiA.Według komunikatu zawieszenie ruchu obowiązywać będzie od 21 lutego 2023 r. od godz. 19:00, do czasu zniesienia przez białoruskie władze ograniczeń wobec polskich przewoźników. 


"Jednocześnie białoruscy przewoźnicy mogą kierować się na Białoruś przez Litwę i Łotwę" - podkreślił resort.


MSZ Białorusi ograniczenia dla polskich przewoźników zapowiedziało w piątek (17.02) w odpowiedzi na zamknięcie przejścia granicznego w Bobrownikach. Wskutek tych ograniczeń polscy przewoźnicy mogą wjeżdżać na Białoruś i wyjeżdżać przez dowolne przejścia graniczne dla samochodów ciężarowych, ale tylko "na polsko-białoruskim odcinku granicy". 

Do tych zapowiedzi odniósł się minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. 


"Jeżeli władze Białorusi zastosują wobec polskich przewoźników zapowiadane restrykcje, reakcja Polski wobec przewoźników białoruskich będzie identyczna" - napisał szef MSWiA na Twitterze.


W sobotę (18.02) rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska poinformowała, że z powodu ograniczeń wprowadzonych przez Białoruś polscy przewoźnicy nie mogą korzystać z przejść granicznych na odcinku granicy Białorusi z Litwą i Łotwą - są odprawiani tylko w przejściu granicznym Kukuryki-Koroszczyn.

W Podlaskiem działają dwa kolejowe przejścia graniczne - w Kuźnicy i Siemianówce. Pozostałe czynne są w województwie lubelskim.

Od ponad tygodnia nie działa drogowe przejście z Białorusią w Bobrownikach - 9 lutego Polska zapowiedziała zamknięcie "z uwagi na interes bezpieczeństwa państwa" - a od listopada 2021 roku zamknięte jest przejście w Kuźnicy - po wywołaniu przez Białoruś kryzysu migracyjnego.

źródło: Opr. na podst. PAP | red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białoruś wprowadziła ograniczenia dla polskich przewoźników

18.02.2023, 14:44

Polscy przewoźnicy nie mogą korzystać z przejść granicznych na odcinku granicy Białorusi z Litwą i Łotwą. Są odprawiani tylko w przejściu granicznym Kukuryki-Koroszczyn - poinformowała w sobotę (18.02) rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.


Zamknięto przejście graniczne z Białorusią w Bobrownikach [zdjęcia, wideo]

10.02.2023, 09:34

W Podlaskiem nie działa już żadne drogowe przejście graniczne z Białorusią. O godz. 12:00 do odwołania zamknięto przejście w Bobrownikach.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok