Radio Białystok | Wiadomości | Dzięki wsparciu z programu budownictwa socjalnego i komunalnego w Ciechanowcu powstanie wielorodzinny blok

Dzięki wsparciu z programu budownictwa socjalnego i komunalnego w Ciechanowcu powstanie wielorodzinny blok

autor: Adam Dąbrowski

20.03.2023, 08:52, akt. 10:42

Ciechanowiec jako jedyny z Podlaskiego otrzyma dofinansowanie w trzeciej edycji programu budownictwa socjalnego i komunalnego.

Hoda Bogdan, Fotolia.com
Hoda Bogdan, Fotolia.com

Wsparcie w wysokości 174,5 mln zł trafi w sumie do 25 samorządów, które wybudować mają 825 mieszkań. Jak informuje burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki, dzięki ponad 9 mln zł dofinansowania przyznanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii w mieście wybudowany zostanie wielorodzinny budynek przy ul. Wiatracznej.

W czterokondygnacyjnym bloku z windami powstanie czterdzieści mieszkań o powierzchni od 32 do 60 metrów kwadratowych, a przetarg na jego budowę zostanie ogłoszony jeszcze w marcu.

W ramach programu budownictwa socjalnego i komunalnego samorządy mogą ubiegać się o bezzwrotne wsparcie w wysokości do 80 proc. kosztów budowy, remontu lub przebudowy, dzięki którym powstaną lokale mieszkalne, noclegownie i schroniska dla osób bezdomnych.

W tym roku na ten program przeznaczono 1 mld 650 mln zł, z których w trzech dotychczasowych naborach rozdysponowano około połowę.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nowy parking i tereny spacerowe w Ciechanowcu

1.10.2022, 10:43

Z nowych terenów rekreacyjnych i spacerowych oraz nowo oddanego parkingu w centrum miasta mogą korzystać mieszkańcy i goście Ciechanowca.


Trzy nowe drogi oddano do użytku w Ciechanowcu

16.09.2022, 18:25

Ulice: Armii Krajowej i Spółdzielcza w Ciechanowcu, chociaż położone są w granicach miasta, bardziej przypominały dotychczas wiejskie piaszczyste drogi.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok