Radio Białystok | Wiadomości | W Puszczy Białowieskiej znaleziono ludzkie szczątki

W Puszczy Białowieskiej znaleziono ludzkie szczątki

autor: Renata Reda

24.03.2023, 16:07, akt. 22:06

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci osoby, której szczątki znaleziono niedaleko miejscowości Stare Masiewo w gminie Narewka.

Fotolia.com
Fotolia.com

Zgłoszenie w tej sprawie funkcjonariusze otrzymali przed południem. Jak mówi szef hajnowskiej prokuratury rejonowej Jan Andrejczuk - znalezione szczątki to czaszka, miednica i długie kości, prawdopodobnie nóg. Śledczy nie znaleźli żadnych dokumentów, dlatego nie mogą wstępnie ustalić pochodzenia, wieku, czy płci osoby zmarłej.

Kilka dni temu, także w gminie Narewka, w rezerwacie ścisłym Białowieskiego Parku Narodowego znaleziono ciało mężczyzny. Śledczy poinformowali, że to prawdopodobnie zwłoki migranta, który przekroczył granicę z Białorusią.  

Wszystkie sprawy związane z wyjaśnianiem okoliczności śmierci migrantów przy polsko-białoruskiej granicy trafiają do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. Tak zdecydowała Prokuratura Regionalna w Białymstoku jesienią 2021 roku, gdy zaczął się kryzys migracyjny na granicy. 

Sprawy dotyczące śmierci migrantów są łączone i przekazywane do prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową w Suwałkach. Tam prowadzone są obecnie dwa główne śledztwa, które dotyczą łącznie około 20 przypadków śmierci. 


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ciała dwóch osób znaleziono w rzece Świsłocz na polsko-białoruskim pograniczu

16.02.2023, 18:49

Policja po nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci dwóch osób na polsko-białoruskim pograniczu. Ciała kobiety i mężczyzny znaleziono w rzece Świsłocz w gminie Krynki.


Szczątki ludzkie znaleziono w lesie niedaleko Czerlonki w powiecie hajnowskim

16.02.2023, 15:02

W Puszczy Białowieskiej przy polsko-białoruskiej granicy znaleziono ludzkie szczątki - wynika z informacji przekazanych przez miejscową prokuraturę, pod której nadzorem wykonywane były pierwsze czynności.


SG: Ciało mężczyzny znalezione przy granicy z Białorusią

13.01.2023, 14:50

Straż Graniczna odnalazła w piątek (13.01) kolejne ciało w okolicach polsko-białoruskiej granicy w rejonie wsi Czerlonka.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok