Radio Białystok | Wiadomości | Białostoczanka uwierzyła, że ktoś chce ukraść jej pieniądze z banku - straciła 30 tys. złotych

Białostoczanka uwierzyła, że ktoś chce ukraść jej pieniądze z banku - straciła 30 tys. złotych

autor: Grzegorz Pilat

29.03.2023, 12:11, akt. 12:30

Tylko jednego dnia oszuści trzykrotnie dzwonili do mieszkańców Białegostoku, próbując wyłudzić pieniądze.

Czy warto korzystać z darmowych pożyczek?
Czy warto korzystać z darmowych pożyczek?

Przestępcy wciąż próbują oszukać mieszkańców regionu, jedna z białostoczanek uwierzyła w ich historię i straciła blisko 30 tysięcy złotych. Dwie kolejne nie dały się zwieść. Jedną ostrzegła pracownica banku, druga sama zakończyła rozmowę z oszustami.

Do 31-letniej białostoczanki zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku i poinformował, że przestępcy przeprowadzili atak hakerski na jej konto i pieniądze nie są bezpieczne.

- Polecił kobiecie przelanie pieniędzy na rachunek techniczny, na którym oszczędności miały być bezpieczne. Niczego nieświadoma 31-latka, wierząc w opowiedzianą historię, przelała blisko 30 tysięcy złotych na wskazane przez oszusta konto. Chwilę później nabrała podejrzeń, że rozmowa była oszustwem. Niestety blisko 30 tysięcy złotych trafiło w ręce przestępców - mówi sierż. sztab. Malwina Trochimczuk z białostockiej policji.

Natomiast tylko dzięki szybkiej reakcji pracownicy banku swoich oszczędności nie straciła 46-letnia białostoczanka. Zadzwoniła do niej kobieta podająca się za pracownicę banku. Poinformowała o próbie wzięcia kredytu. Chwilę później telefon zadzwonił ponownie.

- Tym razem z białostoczanką skontaktował się mężczyzna podający się za policjanta. Powiedział, że policja monitoruje pracowników banku i nakazał wykonywanie wszystkich poleceń dzwoniącej wcześniej kobiety. Podczas kolejnej rozmowy 46-latka dostała instrukcje od rzekomej pracownicy banku. Zgodnie z nimi poszła do jednej z placówek bankowych i zaciągnęła kredyt, by następnie wpłacić je na inne konto w innej placówce bankowej. To właśnie tam jedna z pracownic zorientowała się, że jest to próba oszustwa i tylko dzięki jej reakcji nie doszło do przelania pieniędzy - dodaje sierż. sztab. Malwina Trochimczuk.

Policjanci apelują o ostrożność w trakcie rozmów telefonicznych z nieznajomymi w sprawie zagrożonych oszczędności. Podkreślają, że każda taka informacja to próba oszustwa. W takiej sytuacji należy się rozłączyć i osobiście skontaktować się z bankiem.

| red: maj, ad

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Myślał, że ochroni swoje oszczędności w banku, a stracił ponad 11 tys. zł

27.03.2023, 12:54

Każdy telefon w sprawie zagrożonych oszczędności w banku to próba oszustwa - ostrzegają podlascy policjanci.


Uwierzył, że dzwoni do niego pracownik banku - stracił 30 tys. zł

17.03.2023, 18:54

Podlascy policjanci apelują o dokładne weryfikowanie informacji związanych z oszczędnościami. Szczególnie gdy o zagrożonych pieniądzach informuje telefonicznie obca osoba.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Family Musical Jam Live - interaktywny koncert familijny z okazji Dnia Dziecka

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok