Radio Białystok | Wiadomości | Dobiega końca przebudowa siedziby białostockiego centrum krwiodawstwa

Dobiega końca przebudowa siedziby białostockiego centrum krwiodawstwa

autor: Marcin Mazewski

17.04.2023, 07:47, akt. 08:01

Ma to skrócić kolejki w białostockim centrum krwiodawstwa i usprawnić pracę personelu. Przebudowa siedziby przy Skłodowskiej dobiega końca.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski

W czasie remontu dawcy cały czas mogą odwiedzać centrum, a już niedługo będą przyjmowani w bardziej komfortowych warunkach.


- Przede wszystkim będzie większa ilość miejsca do oddawania krwi, jeżeli chodzi o dawców. Powiększamy też miejsca, jeżeli chodzi o poczekalnie - na parterze i na pierwszym piętrze. Będzie także dodatkowe stanowisko rejestracyjne i dodatkowy gabinet lekarski. Także główny cel remontu to przyspieszenie obsługi krwiodawców, tak żeby ułatwić pobyt w centrum krwiodawstwa i skrócić go do niezbędnego minimum - mówi zastępca dyrektora ds. medycznych białostockiego centrum krwiodawstwa dr Dariusz Średziński.


Od poniedziałku (17.04) dawcy znów mogą wchodzić do siedziby centrum przy Skłodowskiej głównym wejściem, ale to jeszcze nie koniec prac.


- Oczywiście to jeszcze nie jest docelowe rozwiązanie dlatego, że gabinety lekarskie i poczekalnia, rejestracja na dole są jeszcze w warunkach tymczasowych, natomiast już za miesiąc wszystko będzie na tip-top - dodaje dr Dariusz Średziński.


Remont jest finansowany przez ministerstwo zdrowia, jego koszt to ponad 3 mln zł. Planowe zakończenie przebudowy siedziby RCKiK w Białymstoku to połowa maja.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Żołnierze oddawali krew w Białymstoku

27.03.2023, 17:01

Przelewali krew w słusznej sprawie, choć na szczęście nie na polu bitwy. Ponad siedemdziesięciu żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej oddało w poniedziałek (27.03) krew w Białymstoku.


Krwiodawcy w Podlaskiem mogą odbierać zaświadczenia do ulgi podatkowej za ubiegły rok

16.02.2023, 15:28

Obok płatnych dwóch dni wolnego i zniżek na przejazdy pociągami, jednym z przywilejów krwiodawców jest też ulga podatkowa. W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku można odbierać zaświadczenia do rozliczenia PIT-u.


Białostockie centrum krwiodawstwa apeluje o oddawanie krwi

28.01.2023, 09:52

Wyjazdy na ferie i liczne infekcje sprawiają, że mniej osób odwiedza teraz białostockie centrum krwiodawstwa. Podobna sytuacja jest w całym kraju.


W budynku RCKiK w Białymstoku trwa remont kilku pomieszczeń

2.01.2023, 10:34

Ma to poprawić komfort wizyt dawców i skrócić kolejki w białostockim centrum krwiodawstwa. W jego budynku niedawno rozpoczęła się przebudowa kilku pomieszczeń.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok