Radio Białystok | Wiadomości | Śmieci na miejskiej działce na Dojlidach - mieszkańcy apelują o posprzątanie

Śmieci na miejskiej działce na Dojlidach - mieszkańcy apelują o posprzątanie

autor: Adam Janczewski

27.04.2023, 17:35, akt. 28.04.2023, 09:40

Są tam stosy odpadów budowlanych, wiaderek, szklanych i plastikowych butelek. Na duże, dzikie wysypiska śmieci przy dolinie rzeki Białej zwracają uwagę mieszkańcy białostockich Dojlid.

fot. Adam Janczewski
fot. Adam Janczewski


0:00
0:00
Śmieci na Dojlidach - relacja Adama Janczewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Mieszkańcy podkreślają, że od lat problem narasta i ciężko wybrać się w to miejsce w rejonie ulic Stawowej i Dojnowskiej, by na miejskich działkach nie natknąć się na śmieci. 

W ocenie społecznika Macieja Rowińskiego-Jabłokowa miejsce, które mogłoby być chlubą Dojlid i miejscem wypoczynku okolicznych mieszkańców, jest zaniedbane i odstrasza. 

"To nie są śmieci współczesne i jest tego mnóstwo” – białostoczanin pokazuje góry śmieci i jak relacjonuje w mediach społecznościowych na profilu Ręce precz od Dojlid, a także w rozmowie z Polskim Radiem Białystok, dostał odpowiedź ze Straży Miejskiej i miejskich służb, że nie zauważyły one w tym miejscu znacznego zanieczyszczenia.


Miejscy urzędnicy w rozmowie z Polskim Radiem Białystok przyznali, że otrzymali zgłoszenie od mieszkańców i że problem faktycznie jest. Podobno na miejscu byli już strażnicy miejscy i pracownicy Zarządu Mienia Komunalnego, ale nie byli w stanie ręcznie oczyścić tego terenu. Padła natomiast deklaracja uprzątnięcia doliny rzeki Białej, do czego nawet wykorzystany ma być ciężki sprzęt.


 - Sprawdziliśmy to zgłoszenie i faktycznie na jednej z działek powstało dzikie wysypisko i tych śmieci jest bardzo dużo. Żeby je zlikwidować, potrzebny jest sprzęt, do czego konieczne jest postępowanie. Myślę, że na początku maja uda się zlikwidować wysypisko – zapewniła Agnieszka Zabrocka z Urzędu Miejskiego w Białymstoku.Mieszkańcy deklarują, że chętnie pomogą miejskim służbom w akcji sprzątania doliny rzeki Białej na białostockich Dojlidach. 


- Może jeżeli się raz, a dobrze coś z tym zrobi, to próg, który mentalnie ktoś musiałby przekroczyć, żeby to ponownie zaśmiecić, byłby jednak wyższy, niż w tej sytuacji, gdy ktoś dorzuca kolejne wiaderko do setek, które już tu leżą – podsumowuje Maciej Rowiński-Jabłokow.

| red: ad, bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Sadzonka drzewa za oddanie krwi - akcja w Białymstoku

27.04.2023, 12:02

Sadzonka drzewa w zamian za oddanie krwi. Taką niespodziankę dla krwiodawców przygotowały w czwartek (27.04) Lasy Państwowe i białostockie centrum krwiodawstwa. Od rana akcja cieszy się dużym zainteresowaniem białostoczan.


I Międzynarodowy Charytatywny Spływ Kajakowy Rzeką Białą

23.04.2023, 13:43

Popłynęli rzeką Białą w szczytnym celu. 25 osób podjęło się próby pokonania płytkiej białostockiej rzeki kajakami i na SUP-ach. W ten sposób chcą pomóc zebrać pieniądze na operację nogi rocznego Filipka.


Park Kulturowy Dojlidy

20.04.2023, 14:01

Mieszkańcy białostockich Dojlid chcą, by na ich osiedlu powstał Park Kulturowy - z wnioskiem o jego utworzenie społecznicy wystąpili do wszystkich klubów w radzie miasta.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok