Radio Białystok | Wiadomości | W Łomży znów można wypożyczać miejskie rowery

W Łomży znów można wypożyczać miejskie rowery

1.05.2023, 14:18, akt. 14:36

Od poniedziałku (1.05) mieszkańcy Łomży mogą ponownie korzystać z roweru miejskiego. Do ich dyspozycji jest 100 rowerów tradycyjnych i 30 elektrycznych na 15 stacjach w mieście. Pojazdy można wypożyczać do końca października.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Łomżyńską Komunikację Rowerową ŁoKeR realizuje firma Nextbike Polska SA w ramach umowy, którą ma z władzami Łomży na lata 2022-2025 - mówi Łukasz Czech z biura prasowego prezydenta Łomży. Wartość umowy przekracza 3 miliony złotych, z czego połowa przeznaczona jest na dostawę rowerów, wdrożenie systemu, a reszta - na obsługę systemu.

W ubiegłorocznym sezonie, który w ramach ŁoKeR-a trwał od 7 lipca do końca października, w systemie rowerów miejskich w Łomży było zarejestrowanych 1 tys. 175 osób, rowery były wypożyczane ponad 9 tys. razy.

Jazda tradycyjnym ŁoKeR-em w czasie do 15 minut jest bezpłatna, natomiast korzystanie powyżej 15 minut do godziny to koszt dwóch złotych, a każda następna rozpoczęta godzina kosztuje 4 złote.


- W przypadku rowerów elektrycznych za przejazd do 15 minut należy zapłacić 1 zł, od 16 do 60 minut 3 zł, zaś za każdą następną rozpoczętą godzinę kolejne 5 zł - przypominają władze Łomży.


Rowery są dostępne na 15 stacjach. Zmieniła się jednak lokalizacja tej najrzadziej wykorzystywanej - stację, która znajdowała się przy Straży Pożarnej, przeniesiono na ulicę Przykoszarową. Rowery można zostawiać nie tylko na samej stacji, ale w wirtualnej strefie 20 metrów od środka stacji, a także poza wyznaczonymi do tego miejscami, jest to jednak dodatkowo płatne.


źródło: PAP | red: ad

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkańcy Łomży będą mogli wypożyczać rowery miejskie dopiero w maju

6.04.2023, 18:50

Dopiero w maju mieszkańcy Łomży będą mogli skorzystać z wypożyczalni rowerów miejskich.


Łomżyńscy urzędnicy podsumowali pierwszy miesiąc funkcjonowania "łokerów"

10.08.2022, 15:49

Na razie zainteresowanie jest dwukrotnie mniejsze niż wówczas, gdy "łokery" po raz pierwszy pojawiły się w mieście. W Łomży podsumowano pierwszy miesiąc funkcjonowania roweru miejskiego.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok